Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

„Problemy mieszkańców od dziś są moimi problemami”

Główne zdjęcie
Piotr Kłys

36-letni Piotr Kłys z PiS objął formalnie urząd wójta Gminy Łomża. W drugiej turze wyborów samorządowych zdobywając ponad 54% głosów poparci mieszkańców pokonał dotychczasowego, rządzącego gminą przez 8 lat, Jacka Nowakowskiego. - Wyniki wyborów pokazały, że mieszkańcy gminy Łomża oczekują zmian – mówił nowo zaprzysiężony wójt gminy. - Moim celem nie jest bycie wójtem, ale – zgodnie z tym co deklarowałem w kampanii - zmiana gminy na lepsze. Problemy mieszkańców od dziś są moimi problemami – dodawał.

Obejmując urząd nowy wójt gminy dziękował za wybór i poparcie, ale także chciał „rozliczyć się” - - W trakcie kampanii padło wiele rzeczy pozytywnych i także wiele negatywnych. Ja te kierowane pod moim adresem puszczam w niepamięć, a jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam i proszę o wybaczenie – mówił Kłys podkreślając, że chce aby od teraz wszyscy radni niezależnie z jakiego komitetu zostali wybrani działali razem z nim dla dobra gminy.

Piotr Kłys przez ostatnie cztery lata był radnym gminy Łomża, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Do tegorocznych wyborów na wójta przystąpił jako kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość. W pierwszej turze wyborów 16 listopada poparło go 2 234 mieszkańców gminy, czyli 48,37% tych, którzy poszli na wybory. W wyborczej dogrywce zyskał 2 362 głosów czyli 54,4% poparcia mieszkańców.

PiS ma także zdecydowaną większość także w Radzie Gminy Łomża. Z 15 mandatów radni z tego komitetu objęli aż 11. Już kilka dni temu  przewodniczącym Rady Gminy Łomża został Mieczysław Kuzia (PiS) ze wsi Nowe Kupiski, a wiceprzewodniczącym Mieczysław Kaliściak (PiS) a ze wsi Rybno. Stanowiska w komisjach Rady Gminy mają być dzielone podczas kolejnej sesji pod koniec roku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę