Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@

Andrzejki

30 listopada jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

 

W naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa odbyła się 28 listopada 2014r. Tego dnia dzieci mogły przebrać się za swoje ulubione postacie z bajek i nie tylko… Panie nauczycielki również przywdziały różne kolorowe stroje, kapelusze, co uświetniło zabawę naszym milusińskim.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od nauki magicznego zaklęcia, aby wszystkie wróżby się spełniły. Następnie muzyczną zabawę rozpoczął „Pociąg krasnoludków”, po którym przystąpiliśmy do pierwszej wróżby: Serca, która polegała na przebiciu igiełką serca z czerwonego kartonu, na którym napisane były imiona chłopców i dziewczynek. Kolejną wróżbą były filiżanki, pod którymi kryły się różaniec, obrączka i moneta. Każdy symbol miał inne znaczenie. Ciekawą wróżbą okazały się kolorowe kleksy z farby plakatowej. Przedszkolakom wielką frajdę sprawiło rozszyfrowywanie tego, jaką przepowiednię kryje dany kleks. Wróżba z butelką również cieszyła się dużym powodzeniem. Dzieciaki dzięki niej mogły dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Ostatnią wróżbą były buty. Na końcu przeprawy na zwycięzcę czekał bilet do dalekiej krainy. Lanie wosku przez złoty klucz trwało przez cały okres imprezy. Nie zabrakło również zabaw i tańców przy muzyce. Nauczyliśmy się popularnego tańca Macarena, bawiliśmy się przy chusteczce haftowanej, a na koniec, aby uświetnić naszą zabawę, tańczyliśmy przy znanej dobrze każdemu przedszkolakowi Bałkanicy.

Autor tekstu: Agnieszka Szewczyk

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
cz, 04 grudnia 2014 18:51
Data ostatniej edycji: so, 17 stycznia 2015 00:06:19

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę