Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Dylematy ludowców przy władzy

Główne zdjęcie
Wojciech Dzierzgowski i Krzysztof Sobiechowski

- PSL ma 7 radnych powiatu i powinien kształtować politykę – mówi Wojciech Dzierzgowski, szef ludowców w województwie podlaskim komentując sytuację jaka powstała przy kształtowaniu nowych władz powiatu łomżyńskiego. Jutro w starostwie ma odbyć się druga część pierwszej sesji Rady Powiatu. Obrady, którym od samego początku towarzyszyło wielkie zamieszanie, przerwano po wyborze przewodniczącego, ale przed wyborami starosty i członków zarządu. W powiecie przy podziale stanowisk podzielił się PSL. Część radnych nie chciało doprowadzić do wyboru na starostę wskazanego przez struktury powiatowe partii jej szefa Józefa Mioduszewskiego.

- Powinno na sesji rady nastąpić zrealizowanie planu politycznego. Jeśli tego nie było to znaczy, że źle zostało to przygotowane – mówi Dzierzgowski.
Dodaje, że nie czy w piątek uda się wyłonić władze powiatu.
- Zależy to od aspiracji i ambicji poszczególnych radnych – podkreśla zaznaczając jednocześnie, że to co działo się na sesji powiatu w ubiegłym tygodniu – dwóch radnych z PSL usiłowało zerwać obrady - „jest bulwersujące i niepokojące”.

PSL chce rządzić w województwie
Odnosząc się do kształtowania władz w sejmiku województwa podlaskiego – także pierwsza sesja została przerwana tuż po złożeniu ślubowania przez radnych - Wojciech Dzierzgowski  mówił, że w dalszym ciągu będzie utrzymana koalicja rządząca od 7 lat, przy czym ludowcy oczekują, że tym razem to oni będą dominująca siłą, a nie PO. Dzierzgowski wskazuje na wzrost poparcia dla PSL – w 2007 roku zdobyli 40 tysięcy głosów, w 2010 r. - 80 tys., a w 2014 r. - 108 tys. (PO – tylko 88 tys.) co przełożyło się na 9 mandatów dla PSL i 8 dla PO.
- Ze względu na to zaufanie nie możemy robić wrażenia, że PSL nie rządzi – podkreślał szef ludowców w województwie dodając jednocześnie, że „może być i tak, że zarząd ssie nie ukonstytuuje w poniedziałek”. - Zależy to od naszego partnera.

Ludowcy zaniepokojeni o Łomżę
Czwartkową konferencję prasową Wojciech Dzierzgowski rozpoczął zaś od skomentowania II tury wyborów na prezydenta Łomży. Gratulował zwycięstwa Mariuszowi Chrzanowskiemu z PiS, wskazał, że co prawda wygrał wybory zdecydowana większości głosów, ale przy niskiej frekwencji. W imieniu PSL zadeklarował chęć współpracy i zaapelował „do młodego prezydenta aby porozmawiał z nami”. Przede wszystkim jednak zdawał się wyrażać obawy o przyszłość. Mówił, że dotychczas Chrzanowski nie przedstawił swoich zastępców, a jego zaplecze polityczne w Radzie Miasta jest podzielone.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę