Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczna zabawa

Dzięki sygnałowi od mieszkańca i szybkiej reakcji zambrowskich policjantów nierozsądna zabawa pięciu chłopców nie skończyła się tragicznie. 14-latkowie i 15-latek biegali i skakali po niedawno przymarzniętym zalewie w centrum Zambrowa.

Jak przekazuje oficer prasowy policji w Zambrowie chłopcy wracając ze szkoły jako zabawę wymyślili sobie bieganie i skakanie po niedawno przymarzniętym zalewie. Nastolatkowie ciężkim głazem rzucali w zamarzniętą powierzchnię zbiornika, a następnie chodzili w te miejsca. Wszystko odbywało się w odległości nawet 10 metrów od brzegu. Taka „zabawa” przeraziła jednego z mieszkańców Zambrowa, który zaalarmował policję. Funkcjonariusze szybko ją zakończyli ściągając nastolatków z lodu, po czym całych i zdrowych przekazali pod opiekę rodzicom.
- Pokrywy lodowe zbiorników wodnych bywają zdradliwe - przypominają i ostrzegaja policjanci. - Mimo, że przy brzegach lód w wielu miejscach wydaje się gruby, to kilka kroków dalej  może być już bardzo cienki i kruchy. Szczególnym zagrożeniem są miejsca, gdzie pod lodem cały czas płynie nurt wody, takie jak np. zambrowski zalew, czy rzeki. Na tego typu zamarznięte akweny w ogóle nie powinno się wchodzić, gdyż jest to bardzo niebezpieczne. Człowiek, pod którym załamał się lód najczęściej nie jest w stanie sam wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w zimnej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, przytomności i w konsekwencji – śmierci.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę