Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Naczelnik od Inwestorów wyjechał z Łomży. Wróci po wakacjach?

Główne zdjęcie
Ratusz w Łomży

Naczelnik ratuszowego Centrum Obsługi Inwestora wziął urlop z pracy i wyjechał z miasta. Ma wrócić dopiero za niemal rok. Na tak długą nieobecność w pracy szefa wydawać by się mogło jednego z najważniejszych wydziałów Urzędu Miejskiego zgodził się prezydent Mieczysław Czerniawski. Informację o nieobecności urzędnika w pracy potwierdza Łukasz Czech z ratusza. - Naczelnikowi Centrum Obsługi Inwestora udzielono urlopu bezpłatnego od 10 lutego do 30 września 2015 roku. Do 9 lutego będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym – mówi Łukasz Czech dodając, że prezydent (Czerniawski – dop. red.) nie wyznaczył osoby, która w tym czasie miałaby pełnić obowiązki naczelnika COI.

Centrum Obsługi Inwestora w łomżyńskim ratuszu zostało utworzone przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego w 2011 roku. W zamiarze miało pomagać zgłaszającym się do miasta przedsiębiorcom w uruchamiani swoich firm w Łomży. Wiosną ubiegłego roku naczelnikiem tego Centrum został Jerzy Lipiński – były prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, ale także działacz miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, który ostatnio był zgłoszony przez partię na członka Miejskiej Komisji Wyborczej, która ustalała wyniki wyborów samorządowych w mieście.

Zgodnie z przepisami prawa każdy pracownik może składać do pracodawcy wniosek o udzielenie urlopu bezpłatnego. Pracodawca może, ale nie musi przychylić się do tego wniosku. Przepisy nie wskazują żadnej górnej granicy, do jakiej pracodawca może udzielić urlopu bezpłatnego. Jak podaje serwis kadry.infor.pl „w przypadku urlopów bezpłatnych, które trwają dłużej niż 3 miesiące, pracodawca i pracownik mogą przewidzieć możliwość wcześniejszego odwołania z urlopu. Odwołanie może nastąpić tylko z ważnych powodów.”
Pracodawca nie może odmówić przyjęcia do pracy pracownika, który po wykorzystaniu udzielonego mu urlopu wypoczynkowego zgłosił się do pracy. Jeśli zaś ten nie zgłosi się do pracy może zostać wówczas zwolniony bez wypowiedzenia z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę