Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Fałszywy wnuczek w areszcie

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na wnuczka”. Mężczyzna od 85-letniej mieszkanki Łomży wyłudził 20 tysięcy złotych w celu rzekomego zakupu leków na leczenie nowotworu. 21-latek wczoraj decyzją sądu trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Jak podają policjanci na początku września mężczyzna zadzwonił do mieszkającej w Łomży 85-letniej kobiety i przedstawił się jako jej wnuk. Oświadczył, że właśnie wraca od lekarza, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką chorobę nowotworową i potrzebuję pilnej pożyczki na leczenie. Rzekomy wnuczek poprosił o przesłanie „drobnej” kwoty 20 tysięcy złotych. 85-latka dała się przekonać i uwierzyła mężczyźnie. Staruszka nie podejrzewając niczego, przesłała pieniądze na podany przez dzwoniącego adres. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła Policję. Mundurowi zatrzymali rzekomego wnuczka w miniony wtorek. 21-latek usłyszał już zarzut, a wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę