Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Później na emeryturę

Ojciec Święty Jan Paweł II przedłużył urzędowanie Biskupa Tadeusza Zawistowskiego na stanowisku Biskupa Pomocniczego Łomżyńskiego. 16 stycznia tego roku biskup Tadeusz ukończył 75 rok życia i tym samym osiągnął wiek w którym biskupi przechodzą na emeryturę. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego powiadomił, za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, Ojca Świętego. Przed kilkoma dniami biskup otrzymał odpowiedź od papieża. Ojciec Święty Jan Paweł II opóźnił o jeden rok przejście biskupa Tedeusza Zawistowskiego na emeryturę.

Biskup Tadeusz Zawistowski Biskupem Pomocniczym Łomżyńskim jest do 22 lat. W tym roku Biskup Tadeusz poza 75 rocznicą urodzin świętował będzie także 50-lecie kapłaństwa. Wyświęcony na kapłana został 3 lipca 1955 roku przez J.E. Ks. Biskupa Czesława Falkowskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę