Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Wynik ustalą z pomocą komputerów, albo ręcznie

Państwowa Komisja Wyborcza wydała wytyczne o postępowaniu na wypadek awarii komputerowego systemu do obsługi wyborów samorządowych podczas II tury wyborów. W wydanej w środę, czyli na 4 dni przed wyborami, uchwale napisano, że „w przypadku wystąpienia problemów z wykorzystaniem systemu informatycznego” „należy niezwłocznie przystąpić do sporządzenia protokołu ręcznie”.

„W przypadku pojawienia się problemów ze sporządzeniem projektu protokołu głosowania w systemie informatycznym wspomagającym pracę organów wyborczych, zwanym dalej „Platformą wyborczą” – ocenionych po konsultacji z pełnomocnikiem terytorialnej komisji wyborczej ds. informatyki jako niemożliwe do niezwłocznego usunięcia - komisja niezwłocznie przystępuje do sporządzania protokołu ręcznie” – czytamy w wytycznych dla okręgowych komisji wyborczych.
O przystąpieniu do ręcznego sporządzania protokołu komisja niezwłocznie zawiadamia komisarza wyborczego za pośrednictwem gminnej (miejskiej) komisji wyborczej.
Wytyczne PKW mówią także o tym jak mają zachować się te komisje jeżeli projekt protokołu głosowania został sporządzony w „Platformie wyborczej”, a nie ma możliwości dokonania transmisji danych do gminnej (miejskiej). Tutaj także przewidywana jest możliwość „ręcznego”  przekazania terytorialnej komisji wyborczej protokołu.
Także terytorialne komisje, czyli w przypadku Łomży Miejska Komisja Wyborcza, gdy nie będą mogły skorzystać z systemu elektronicznego niezwłocznie mają przystąpić „do ręcznego wykonywania zadań”.
Zgodnie z wytycznymi PKW Komisarze wyborczy mają czuwać, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z „Platformy wyborczej” obwodowe i gminne (miejskie) komisje wyborcze niezwłocznie przystępowały do ręcznego sporządzania protokołów.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę