Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Będzie podwyżka opłat za śmieci?

Prawdopodobnie mieszkańców Łomży czeka podwyżka „podatku” śmieciowego. To opłata, która ma pokryć koszty gospodarki odpadami. Wybrana przez miejskich urzędników oferta na odbiór i transport odpadów komunalnych z Łomży do zakładu w Czartorii koło Miastkowa w okresie od 1 stycznia 2015 roku do połowy 2016 roku jest o aż o 17% wyższa niż pierwotnie kalkulowano na to wydać. Śmieci z Łomży - tak jak do tej pory – ma zabierać firma UK „Błysk”.

Miejski przetarg dotyczy jedynie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości w Łomży na śmietnisko pod Miastkowem. Miasto zostało podzielone na dwa sektory – pierwszy obejmujący wszystkie domki jednorodzinne, a drugi zabudowę wielorodzinną.  Miasto na świadczenie usług odbioru i wywozu śmieci planowało wydać 622 tys. 80 zł na świadczenie tych usług w sektorze domków jednorodzinnych i 1 mln 198 tys. 174 zł w sektorze bloków.
W przetargu najtańszą ofertę przedstawiła firma UK „Błysk”, która wygrała przetarg w 2013 roku i od tamtej pory wywozi śmieci z miasta. Firma ta swoje usługi wyceniła jednak znacznie powyżej szacunków urzędników z ratusza. Łącznie oferta na oba sektory opiewa na 2,1 mln zł (746 tys sektor 1 i 1,36 mln zł sektor 2). W przypadku budownictwa jednorodzinnego oferta jest o 20% wyższa, a w przypadku wielorodzinnego od 15% od kwot jakie na zapłatę za te usługi przewidzieli miejscy urzędnicy. Dotychczas miejscy urzednicy przekazywali, że na gospodarce śmieciowej miasto nie zarabia. Zatem jeśli wzrastają jej koszty w górę powinny iść także wnoszone przez mieszkańców opłaty.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę