Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wyłudzali kredyty

Posługując się fałszywymi dowodami osobistymi i zaświadczeniami o zarobkach wyłudzali kredyty i pożyczki. 21, 26 i 59-latek zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia przez policjantów z Łomży podczas usiłowania wyłudzenia kolejnej pożyczki. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska do wyłudzania kredytów od maja tego roku na terenie Łomży oraz w całym kraju. Policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku żmudnej i intensywnej pracy ustalili i pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 59 lat. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podejrzani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwali się fałszywymi dowodami osobistymi i zaświadczeniami o zarobkach dokonując za ich pomocą szeregu wyłudzeń kredytów i pożyczek. Przy pomocy sfałszowanych dokumentów zakładali też konta bankowe w różnych placówkach.
Jak podaje policjanci w sobotę mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty – dwóch za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd już osadził ich w tymczasowym areszcie. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani nie mają więcej podobnych przestępstw na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę