Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Światowy Dzień Wcześniaka

- W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w bieżącym roku 2014 urodziło się około 100 wcześniaków. Najmniejsze miały masę ciała poniżej 800-1000g – przekazuje Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży. W ponad 60 krajach obchodzony jest dziś Światowy Dzień Wcześniaka. Wcześniak to noworodek urodzony przedwcześnie, czyli przed ukończeniem 37 tygodnia ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka mają na celu  zwiększanie świadomości porodów przedwczesnych i problemów, z którymi zmagają się wcześniaki i ich rodzice.
- W zależności od stopnia zaawansowania wcześniactwa, jego niedojrzałości  i masy ciała urodzeniowej  dzieci te mają bardzo różnorodne problemy – podkreślają lekarze z łomżyńskiego szpitala. - W tej grupie noworodków może znaleźć się tzw. „późny” wcześniak czyli urodzony około 34-36 tygodnia ciąży z masą ciała 2500-3000g ale i urodzony w 23 tygodniu z masą ciała 500g. Ze względu na duże zróżnicowanie dojrzałości tych dzieci wymagają one pomocy w Oddziale Intensywnej  Opieki lub tylko  nadzoru nad karmieniem i fototerapii.
- Dzięki ciągłej modernizacji Oddziału Noworodkowego i doposażaniu w sprzęt - nowoczesne inkubatory, respiratory, nCPAP-y, pompy infuzyjne, sprzęt diagnostyczny oraz wykwalifikowanej kadrze medycznej możemy być dumni z naszych możliwości i jakości niesionej pomocy nawet najmniejszym i najbardziej niedojrzałym noworodkom – podają pracownicy szpitala w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę