Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Akademia Przedszkolaka

Mają po 6 lat i właśnie zostały pasowane na studentów. W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży już po raz piaty zainaugurowano Akademię Przedszkolaka. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zostały pasowane na studentów PWSIiP i włączone do akademickiej społeczności. - Życzę wam, naszym młodym studentom, abyście zawsze byli ciekawi świata – mówił dr hab. Robert Charmas, Rektor PWSIiP.

W Akademii Przedszkolaka weźmie udział czternaście szkół i przedszkoli z Łomży oraz najbliższej okolicy. Dzieci będą co miesiąc gościć w PWSIiP na wykładach, dowiedzą się m.in. w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie ćwiczenia gimnastyczne rozwijają mózg i jakie bakterie żyją w organizmie człowieka, jak z domowych produktów żywnościowych można stworzyć chemiczne laboratorium i jakie są najgroźniejsze pułapki reklamy.    
- Dzieciom należy przekazywać informacje w sposób bardzo klarowny. Oczywiście dla nas, prowadzących zajęcia, największą satysfakcją jest spontaniczna radość, jaką okazują maluchy, gdy zdobywają wiedzę – podkreśla dr Krystyna Leszczewska, Prorektor PWSIiP.
W tym roku w zorganizowanie Akademii Przedszkolaka w PWSIiP włączyło się także Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.
- Chcemy pokazać dzieciom zawody przyszłości – mówi Wojciech Kowalik, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. - Organizowaliśmy już analogiczne prelekcje dla gimnazjalistów, a teraz nasi doradcy zawodowi zmierzą się z prawdziwym wyzwaniem, czyli prowadzeniem zajęć dla bardzo młodego odbiorcy.
Pracownicy ŁCRE mają pojawiać się cyklicznie w przedszkolach i szkołach podstawowych, aby prezentować maluchom najciekawsze zawody.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę