Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Od poniedziałku eMPeKiem do Zbójnej

Zmiany od poniedziałku przebiegu trzech linii autobusowych w mieście i kurs miejskiego autobusu aż do Zbójnej zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Zmiany rozkładów i tras dotyczą linii Nr „1”, „6”, „13” i jak przekazuje MPK są odpowiedzią na prośby pasażerów - w związku z oddaniem do użytku ul. Akademickiej.

Od poniedziałku autobusy tych trzech linii kursować będą następująco:

Trasa linii „1”:
W.S.Agrobiznesu – Poznańska - Akademicka (PWSIiP)  - Pileckiego - Al. Legionów - Al. Piłsudskiego -  Zawadzka - Sikorskiego - Al. Legionów  - Pl. Kościuszki - Zjazd - Piątnica - Marianowo

Trasa linii „6”:
PWSIiP – Pileckiego – Przykoszarowa - Sybiraków  - Piłsudskiego - Szosa Zambrowska  -Giełczyńska - Rządowa - Pl. Kościuszki (Jantar) - Zjazd - Rybaki - Sikorskiego - Szosa Zambrowska -Al. Piłsudskiego - Sybiraków - Zawadzka -  Przykoszarowa – Pileckiego - Akademicka (PWSIiP)

Trasa linii „13":
W. S. Agrobiznesu - Bawełna - Poznańska - Akademicka (PWSIiP) - Al. Piłsudskiego (ESKULAP) - Szosa Zambrowska - Stary Rynek - Pl. Kościuszki - W. Polskiego - W. S. Agrobiznesu

Także w poniedziałek ruszyć ma nowa linia autobusowa Nr „19”, która umożliwi bezpośredni dojazd autobusem MPK ze Zbójnej do Łomży. Nowa linia kursować będzie na trasie: Nowogród – Morgowniki – Dębniki – Zbójna, ale jak zapewnia miejski przewoźnik dojazd do Łomży możliwy będzie bez przesiadki, bo „w pierwszym okresie nowe połączenie pomiędzy Zbójną a Nowogrodem powstanie poprzez wydłużenie istniejącej linii Nr „9” (Łomża – Nowogród) w godzinach dojazdu do szkoły i powrotu (1 kurs rano, 1 po południu).”
- Jednocześnie zostanie zlikwidowany pierwszy poranny kurs Łomża – Nowogród – Łomża (wyjazd z Łomży o godz.  4.50, wyjazd  z Nowogrodu - 5.15) ze względu na coraz mniejszą liczbę osób korzystających z przejazdów w tych godzinach – zapowiada MPK.

Uruchomienie linii do Zbójnej to konsekwencje realizowanego kilka lat temu unijnego projekt pn. „Rozbudowa i modernizacja systemu transportowego Łomży i okolic - etap II”. W jego ramach m.in. zakupiono 22 nowe autobusy marki scania. Całość przedsięwzięcia kosztowała niemal 30 mln zł, ale ponad 14 mln zł pochodziło z unijnej dotacji. Ta była przyznana pod kilkoma warunkami, które sami sobie wyznaczyliśmy pisząc wniosek o unijną dotację. Jednym z nich było zwiększenie obszaru objętego systemem komunikacji publicznej o 5 miejscowości. Na liście jest m.in. Zbójna. I choć od realizacji projektu minęło już kilka lat dotychczas miejskie autobus do Zbójnej nie dojeżdżały. Pretekstem był zły stan drogi prowadzącej do tej miejscowości. Teraz ten argument stał się nieaktualny. Drogę wyremontowano, nie ma już przeszkód aby łomżyńskie empeki nie mogły dojeżdżać do Zbójnej.

- Uwzględniając monity i sugestie Burmistrza Nowogrodu planujemy uruchomienie dodatkowego kursu na trasie Nowogród – Łomża w godzinach porannych (przewidywany termin – przełom listopada i grudnia), który będzie przebiegał między innymi ul. Browarną i dojeżdżał np. do Szpitala – podaje MPK Łomża zaznaczając, że poprawi to dojazd mieszkańcom miejscowości po trasie Zbójna – Łomża jak i mieszkańcom osiedla Maria. - Na wniosek Wójta Zbójnej i Burmistrza Nowogrodu rozważamy również możliwość kursowania autobusów MPK w soboty, aby umożliwić dojazd na targowisko w Nowogrodzie. Zwiększanie ilości kursów na trasie Zbójna – Nowogród - Łomża będzie uzależnione od faktycznego zainteresowania pasażerów i opłacalności przejazdów. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę