wtorek, 16 lipca 2019 napisz DONOS@

Złota Strofa już po raz 30

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowego 30. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej, skierowanego do uczniów gimnazjów. Młodzi recytatorzy przygotowują w tym roku dwa wiersze: obowiązkowy wybitnej poetki Urszuli Kozioł oraz dowolny, powstały po 1945 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma Złotą Strofę. – Rola tego konkursu polega na tym, żeby znajdować autorów, których nie ma w programach szkolnych, a jednocześnie takich, którzy są z naszego regionu lub wciąż są związani z naszą małą ojczyzną, jak Jan Leończuk, ale też Henryk Gała, Tadeusz Mocarski czy śp. Jan Kulka! – podkreśla jego inicjator Witold Długozima, prowadzący Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”.

Witold Długozima
Witold Długozima

Łomżyński Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej jest imprezą otwartą, do której mogą zgłaszać się reprezentanci szkół gimnazjalnych oraz domów kultury, z zastrzeżeniem, że każdą placówkę może reprezentować dwóch recytatorów – zwycięzców eliminacji środowiskowych. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 28 listopada, wyłącznie na przygotowanym przez organizatorów druku. Należy je przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Klub Wojskowy – konkurs „Logos”, Aleja Legionów 133, 18-401 Łomża 3 bądź na adres mailowy logoslomza@wp.pl
Finał konkursu rozpocznie się 6 grudnia o godz. 10.00 w Klubie Wojskowym w Łomży, a recytatorów będzie oceniać czteroosobowe jury, złożone z poetów i polonistów.
– Nagrodą główną konkursu jest Złota Strofa – mówi Witold Długozima. – Wszyscy recytatorzy koncertu finałowego otrzymają pamiątkowe dyplomy, najlepsi wykonawcy uhonorowani będą nagrodami i upominkami. Nauczyciele otrzymają pamiątkowe dyplomy za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Szczegółowe informacje o konkursie można też uzyskać telefonicznie: Klub Wojskowy w Łomży – 86 212 22 39; Teatrzyk Żywego Słowa  „Logos” – 512 580 262.
Organizatorami konkursu są: Klub Wojskowy w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Teatrzyk Żywego Słowa  „Logos”.
– Poezja jest pomostem, który zbliża do siebie ludzi – ocenia Witold Długozima. – Pomostem miłości, radości, ciepła, wszystkim tym, co niesie radość i piękno. Jestem pod ogromnym wrażeniem polskiej literatury i poezji, która buduje, łączy, zachęca ludzi do działania. Ten konkurs ma za zadanie kształtować poezję, bo ktoś kiedyś powiedział – poezja jest jak muzyka – żeby ją zrozumieć, trzeba ją kochać!

Wojciech Chamryk

190704085956.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę