Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Złota Strofa już po raz 30

Główne zdjęcie
Witold Długozima

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowego 30. Łomżyńskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Współczesnej, skierowanego do uczniów gimnazjów. Młodzi recytatorzy przygotowują w tym roku dwa wiersze: obowiązkowy wybitnej poetki Urszuli Kozioł oraz dowolny, powstały po 1945 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma Złotą Strofę. – Rola tego konkursu polega na tym, żeby znajdować autorów, których nie ma w programach szkolnych, a jednocześnie takich, którzy są z naszego regionu lub wciąż są związani z naszą małą ojczyzną, jak Jan Leończuk, ale też Henryk Gała, Tadeusz Mocarski czy śp. Jan Kulka! – podkreśla jego inicjator Witold Długozima, prowadzący Teatrzyk Żywego Słowa „Logos”.

Łomżyński Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej jest imprezą otwartą, do której mogą zgłaszać się reprezentanci szkół gimnazjalnych oraz domów kultury, z zastrzeżeniem, że każdą placówkę może reprezentować dwóch recytatorów – zwycięzców eliminacji środowiskowych. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu trwa do 28 listopada, wyłącznie na przygotowanym przez organizatorów druku. Należy je przesyłać pocztą tradycyjną na adres: Klub Wojskowy – konkurs „Logos”, Aleja Legionów 133, 18-401 Łomża 3 bądź na adres mailowy logoslomza@wp.pl
Finał konkursu rozpocznie się 6 grudnia o godz. 10.00 w Klubie Wojskowym w Łomży, a recytatorów będzie oceniać czteroosobowe jury, złożone z poetów i polonistów.
– Nagrodą główną konkursu jest Złota Strofa – mówi Witold Długozima. – Wszyscy recytatorzy koncertu finałowego otrzymają pamiątkowe dyplomy, najlepsi wykonawcy uhonorowani będą nagrodami i upominkami. Nauczyciele otrzymają pamiątkowe dyplomy za przygotowanie młodzieży do konkursu.
Szczegółowe informacje o konkursie można też uzyskać telefonicznie: Klub Wojskowy w Łomży – 86 212 22 39; Teatrzyk Żywego Słowa  „Logos” – 512 580 262.
Organizatorami konkursu są: Klub Wojskowy w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Teatrzyk Żywego Słowa  „Logos”.
– Poezja jest pomostem, który zbliża do siebie ludzi – ocenia Witold Długozima. – Pomostem miłości, radości, ciepła, wszystkim tym, co niesie radość i piękno. Jestem pod ogromnym wrażeniem polskiej literatury i poezji, która buduje, łączy, zachęca ludzi do działania. Ten konkurs ma za zadanie kształtować poezję, bo ktoś kiedyś powiedział – poezja jest jak muzyka – żeby ją zrozumieć, trzeba ją kochać!

Wojciech Chamryk

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę