Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Do wyboru, do koloru...

W okolicach Łomży cztery karty - białą, niebieską, różową i żółtą, a w Łomży trzy – bez żółtej – otrzymają mieszkańcy uczestniczący w niedzielnych wyborach do samorządów. Karty będą wydawane w lokalach wyborczych po sprawdzeniu czy odbierająca je osoba znajduje się na liście osób uprawnionych do głosowania.

Karta do głosowania w wyborach wójta, burmistrza, prezydenta miasta drukowana będzie na papierze koloru różowego. W Łomży będzie widniało na niej 7 nazwisk kandydatów. Tylu samo będzie też w Miastkowie, a w Piątnicy 6. Po 4 kandydatów jest Śniadowie, Jedwabnem i gm. Łomży, po 3 w Wiźnie, Przytułach i Nowogrodzie, a tylko 1. w Zbójnej.

Karta do głosowania w wyborach do rad gmin, ale także Rady Miasta Łomża (miasta na prawach powiatu) będzie koloru białego. W przypadku gmin wybory będą odbywać się w okręgach jednomandatowych więc kandydatów zazwyczaj nie  będzie wielu – maksymalnie po 7 zgłoszonych jest w 3 okręgach w gminie Piątnica i w 1 w gm. Jedwabne.
W Łomży wybory odbywają się w okręgach wielomandatowych a kandydatów na kartach będzie po kilkudziesięciu – od 58 w okręgu 1. do 89  w okręgu nr 3 - więc „karta” będzie miała formę broszury.
Także karty z kandydatami do rady powiatu - koloru żółtego, którą otrzymają tylko mieszkańcy okolicznych gmin i karta z kandydatami do sejmiku – kolor niebieski - będą miały formę broszury. Te wybory odbywają się w okręgach wielomandatowych. Na karcie będzie kilkudziesięciu kandydatów – od 27 w okręgu obejmującym gminy Nowogród i Zbójna po 47 w okręgu Piątnica - Wizna.  
Karta w wyborach do sejmiku będzie drukowana na papierze koloru niebieskiego. W naszym okręgu wyborczym obejmującym Łomża i powiaty łomżyński, kolneński, grajewski i zambrowski  kandydatów jest 100.

W każdym z przypadków – na każdej karcie, każdy z wyborców może zagłosować tylko na jednego kandydata stawiając znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę