Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Agnieszka Muzyk: Dziękuję za pomoc i życzliwość

Główne zdjęcie
Agnieszka Muzyk

Szanowni Państwo, już w niedzielę idziemy na wybory, w których kandyduję do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają w mojej kampanii. W jej trakcie przyświeca mi przekonanie, że obecność w samorządzie to nie zmasowane działania marketingowe i gierki polityczne, tylko rzetelna i uczciwa praca na rzecz rodaków. Może to zabrzmi górnolotnie, ale moim poglądom przyświeca mądrość św. Jana Pawła II, który przy każdej okazji podkreślał, że władza to służba i odpowiedzialność, a nie zaszczyty i apanaże.


Jestem doktorem socjologii. Mieszkam i pracuję w Łomży. Postanowiłam nie wydawać rozrzutnie pieniędzy na wielkie banery reklamowe. Uzgodniliśmy z mężem, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na pomoc - ubogim za pośrednictwem Caritas Diecezji Łomżyńskiej, natomiast chorym - z pomocą Hospicjum Ducha Św. w Łomży. 

Historia mojej rodziny, tak jak ją poznawałam w domu, to nie były suche daty czy nudne podręczniki, to kilkunastu krewnych, którzy w czasie wojny walczyli w Armii Krajowej, a po wojnie przeszli przez więzienia nowej władzy. Wśród moich przodków są Sybiracy. Mój Tata zakładał „Solidarność” rolniczą. Chlubna przeszłość rodzinna sprawiła, że narodziły się we mnie te wartości, w które naprawdę głęboko wierzę: wartość rodziny, miłość Ojczyzny, szacunek dla wiary wyniesionej z domu i codzienny patriotyzm w pracy i relacjach z ludźmi. 

Oprócz doktoratu z socjologii, mam doświadczenie z firmy produkcyjno-handlowej, dlatego ukończyłam również studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nowy okres finansowania w Unii Europejskiej to możliwość wykorzystania ogromnych środków unijnych. Dobrze wiemy wszyscy, że właśnie nowe fundusze mają zasadnicze znaczenie dla inwestycji w Łomży, Zambrowie, Kolnie i Grajewie wraz z powiatami. Dlatego kształciłam się także w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i projektami rozwojowymi oraz w zakresie ewaluacji i kontroli projektów, realizowanych ze środków Unii Europejskiej. Przyda mi się to w pracach Sejmiku Województwa Podlaskiego, jeśli zechcecie oddać na mnie głos.

Pracuję zawodowo i naukowo w dwóch instytucjach: od 1999 r. wspieram kadrę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, gdzie obecnie jestem zastępcą kierownika wydziału badań i analiz. Jestem również  pracownikiem  naukowo-dydaktycznym Instytutu Społeczno-Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

W sejmiku wojewódzkim stawiam sobie cztery cele do zrealizowania. Po pierwsze: wyrównanie szans Łomży, Zambrowa, Kolna i Grajewa i powiatów w porównaniu z innymi regionami województwa podlaskiego. Po drugie: jako radna sejmiku będę zapobiegać wykluczeniu edukacyjnemu i komunikacyjnemu w moim okręgu wyborczym, tak aby wszędzie był dogodny dojazd drogą i koleją. Po trzecie: często dostrzegam, że młodzi ludzie nie wyjeżdżają za granicę z chęci poznania świata, lecz z braku pracy w rodzinnej miejscowości, dlatego będę zabiegać o tworzenie nowych form zatrudnienia absolwentów uczelni. Po czwarte: każdy z nas zdaje sobie sprawę, że po 10 latach Polski w Unii Europejskiej ciągle są dysproporcje w traktowaniu polskich rolników, w porównaniu z innymi. Będę wspierać w sejmiku każde działanie pomocne gospodarzom Ziemi Łomżyńskiej. 

W moim 43-letnim życiu wiele razy doświadczyłam od ludzi dobra, mądrości  i pomocy, dlatego w wieku dojrzałym chcę swoją wiedzą i doświadczeniem odwdzięczyć się, pracując w sejmiku dla dobra wspólnego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 r. głosowało na mnie prawie 3 000 osób. Był to ogromny dowód zaufania i życzliwości. Za każdym z oddanych głosów stał przychylny mi człowiek. O takie zaufanie i życzliwość proszę w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego. 

Dziękuję za każdy głos poparcia – oraz znak Państwa sympatii na liście  nr 3, pozycja 5 :)

Zapraszam na moją stronę www.agnieszkamuzyk.pl

Z szacunkiem 
Agnieszka Muzyk

 

 

 

 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW PIS

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę