Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Będzie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej?

Pomysł likwidacji straży miejskiej w Łomży jest jednym z punktów wyborczych kandydatów na radnych Kongresu Nowej Prawicy. Na kilka dni przed wyborami ci sami ludzie podjęli oficjalną inicjatywę zorganizowania referendum w tej sprawie. 28 października do ratusza złożono wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Łomży. 4 listopada formalnie na niego odpowiedział prezydent Mieczysław Czerniawski wskazując, że liczba mieszkańców Łomży uprawnionych do głosowania wynosi 49 623. Aby doszło do referendum wniosek o jego przeprowadzenie w ciągu dwóch miesięcy musi podpisać co najmniej 4963 łomżan.

Likwidacje straży miejskiej KNP zapisał w pierwszym punkcie swojego „dekalogu dla Łomży”.
„Straż miejska w swoich założeniach miała zajmować się pilnowaniem porządku i dbaniem o bezpieczeństwo obywateli. W założeniach tych jest nieefektywna, a zamiast tego wykorzystywana jest, jako narzędzie do generowania wpływów budżetowych. Budzi to wiele kontrowersji. Dostrzegamy głosy mieszkańców wzywające do likwidacji tej formacji i uważamy, że należy tych głosów wysłuchać. Sprzęt, jakim dysponuje straż miejska należy przekazać policji by mógł faktycznie służyć poprawie bezpieczeństwa.”
- Niezależnie od wyniku niedzielnych wyborów samorządowych, już w poniedziałek 17 listopada, rozpoczynamy akcję zbierania 5 tysięcy podpisów koniecznych do przeprowadzenia referendum – mówi Marcin Grodzki  pełnomocnik Inicjatora Referendum.
Organizatorzy referendum mają 60 dni na zebranie podpisów mieszkańców danej społeczności lokalnej, którzy popierają konkretną inicjatywę. Aby referendum doszło do skutku na listach podpisać musi minimum 10% mieszkańców danej jednostki terytorialnej. W przypadku Łomży potrzebne jest 5 tysięcy podpisów.
- Zapraszamy wszystkich do wsparcia inicjatywy jak i aktywnej pomocy w zbieraniu podpisów. Wspólnie zdecydujmy o przyszłości Straży Miejskiej w Naszym Mieście – apeluje pełnomocnik Inicjatora Referendum. - Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować pod adres zdecyduj@gmail.com


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę