Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów.

Odeszły od łóżek pacjentów, pikietowały i rozwieszały plakaty – dzisiaj pielęgniarki po raz kolejny dały znać o sobie. Protestowały przeciwko rządowym planom zmian przepisom ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji placówek służby zdrowia. Szczególnie chodzi o przepis mówiący o upadłości szpitali. Łomżyńskie pielęgniarki z miejscowego Szpitala Wojewódzkiego przez godzinę powstrzymywały się od pracy przy łóżkach pacjentów. Praca bez zakłóceń trwała tylko na oddziale intensywnej terapii, na bloku operacyjnym, sali porodowej i oddziale ratunkowym. „Nie opuściłyśmy pacjentów, naszym celem było pokazanie, że jesteśmy i nadal walczymy o swoje lepsze jutro” - powiedziała wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, Teresa Kwiecińska.

Zdaniem pielęgniarek, możliwość przekształcenia publicznych szpitalu w spółki prawa handlowego może zagrozić szpitalom i pacjentom. Pielęgniarki boją się, że wiele placówek upadnie i zabraknie odpowiednich osłon socjalnych dla personelu. Nie zgadzają się także, by pacjent płacił częściowo za usługi
medyczne.
W Warmińsko-mazurskiem do protestów doszło w Nidzicy i w Bartoszycach. W śląskich szpitalach przez godzinę pielęgniarki zajmowały się głównie wypełnianiem dokumentacji medycznej. W Pomorskiem pielęgniarki przerwały na godzinę pracę tylko w jednej placówce, w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim. Protest trwał w ponad 80 szpitalach w Polsce.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę