Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Uhonorowani za działalność

Główne zdjęcie
Beniamin Dobosz, Lech Szabłowski, Justyna Korytkowska, Jan Nadolny, Wiesława Kłosińska i Adam Sowa

Wiesława Kłosińska, Justyna Korytkowska i Jan Nadolny – to tegoroczni laureaci Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję powiatu. Przyznawana od 2000 roku Nagroda ma honorować ludzi i instytucje, które wniosły trwały wkład w rozwój społeczno – gospodarczy, kulturowy powiatu łomżyńskiego lub związany z upowszechnianiem i osiągnięciami sportowymi. Od kilku lat wyręczana jest w ramach świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

Wiesława Kłosińska to dyrektor biblioteki gminy Łomża w Podgórzu, Justyna Korytkowska to utytułowana biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, która tylko w tym roku zdobyła zdobyła cztery medale Mistrzostw Polski, a Jan Nadolny prowadzi gospodarstwo agroturystyczne „Carski Trakt” w Sulinie w którym stworzył też izbę historyczną gromadząc w niej eksponaty z okolic Wizny.
- Nagrodzeni w tym roku Nagrodą Starosty Łomżyńskiego ludzie czynią przestrzeń w której żyją ciekawszą – podkreślała Elżbieta Gosk ze starostwa powiatowego.  
- Ta nagroda jest dzisiaj dla mnie nie tylko satysfakcją, ale utwierdzeniem w przekonaniu, że nasza biblioteka idzie w dobrym kierunku – mówiła Wiesława Kłosińska podkreślając, że kultura to naszego życia społecznego.
Poza specjalną statuetką, stworzoną przez artystę plastyka Edytę Barańską z Gdańska, nagroda ma także wymiar finansowy.
W trakcie uroczystości uroczystości przyznany przez Ministra Kultury medal zasłużony dla kultury polskiej odebrała Barbara Turowska, kustosz Muzeum Przyrody w Drozdowie.


210510110729.png
Foto: Beniamin Dobosz, Lech Szabłowski, Justyna Korytkowska, Jan Nadolny, Wiesława Kłosińska i Adam Sowa
Foto:
Foto:
Foto: Wiesława Kłosińska, Lech Szabłowski i Adam Sowa
Foto: Wiesława Kłosińska
Foto: Elżbieta Goski i Justyna Korytkowska
Foto: Justyna Korytkowska i Lech Szabłowski
Foto: Jan Nadolny
Foto: Barbara Turowska

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę