Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Porywacze z Grabowa z prawomocnymi wyrokami

Tylko nieznacznie i tylko w jednym przypadku Sąd Apelacyjny w Białymstoku złagodził orzeczoną przez Sąd Okręgowy w Łomży karę za porwanie przed ponad dwoma laty w Grabowie Piotra K. Porywacze uwięzili go w szopie i zażądali od jego brata 50 tys. zł okupu. Porywacze bardzo szybko zostali ujęci przez policję. Z siedmiu skazanych za to przestępstwo o niższe kary zabiegało czterech. Sąd apelacyjny wczoraj złagodził karę tylko dla jednego z nich z 3,5 do 3 lat więzienia. Wyrok jest już prawomocny.

Obrońcy oskarżonych wnoszących apelację od wyroku Sądu Okręgowego w Łomży podkreślali, że porwanie było bardzo nieudolne, a oskarżeni działali spontanicznie i chaotycznie. Jeden z mecenasów cała grupę porównał nawet do filmowego Gangu Olsena. Inny przekonywał, że oskarżeni chcieli tylko nastraszyć Piotra K. który miał zajmować się handlem narkotykami.
Ogłaszając swój werdykt Sąd Apelacyjny w Białymstoku chwalił skrupulatność sądu pierwszej instancji oraz wnikliwą i wszechstronną analizę materiału dowodowego.
- Podstawowym celem działania oskarżonych było tu osiągnięcie korzyści majątkowej, uzyskanie pieniędzy. Wzięcie zakładnika i jego przetrzymywanie to środek do osiągnięcia tego celu - mówił uzasadniając wyrok sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Dodał też, że tego typu zachowań bagatelizować nie można, bo chodzi tu o bardzo poważne przestępstwo. Dlatego też prawie w całości białostocki sąd wyrok sądu z Łomży utrzymał w mocy. Tylko jednemu z oskarżonych sąd obniżył karę z 3,5 do 3 lat więzienia. Pozostali spędzą za kratkami rok, 2 i 3 lata. Wyrok jest prawomocny. W sprawie tej wyroki skazujące usłyszały jeszcze 3 inne osoby w tym jedna kobieta, ale nie wnosiły apelacji i tamte orzeczenia uprawomocniły się już wcześniej.

zobacz: Porywacze z Kurpi

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę