Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Cztery „schetynówki” na 2015 rok

Nie trzy jak wczoraj informowaliśmy, ale cztery odcinki dróg w rejonie Łomży znalazły się na sporządzonej przez Podlaski Urząd Wojewódzki wstępnej liście rankingowej Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych na przyszły rok. W sumie w całym województwie złożono 97 wniosków na kwotę rządowego dofinansowania sięgającą niemal 114 mln zł. Do podziału jest o połowę mniej środków, co sprawiło, że póki co na obietnicę wsparcia załapały się jedynie 44 wnioski. Wśród tych, które przepadły są dwa złożone przez miasto Łomża.

Wśród szczęśliwców, czyli samorządów, których wnioski znalazły się na wysokich miejscach listy rankingowej jest m.in. Powiat Łomżyński. Zgłoszony przez niego wniosek dotyczący modernizacji  ponad dwukilometrowego odcinaka drogi pomiędzy wsiami Mocarze a Chyliny nad Biebrzą znajduje się na 11. miejscu listy rankingowej wśród dróg powiatowych. Inwestycja, która ma polegać na zmianie nawierzchni drogi z brukowanej na asfaltową szacowane jest na ponad 1,5 mln zł, przy czym rządowa dotacja miałaby wynieść 50% kosztów.
Drugi złożony przez Starosto łomżyńskie wniosek dotyczący modernizacji 2,8 km drogi Osobne – Śniadowo (koszt 4 mln zł) znalazł się dopiero na 27 miejscu listy, podczas gdy środki rządowe wyczerpały się już przy 17 pozycji.

Wśród dróg gminnych na wsparcie pieniędzmi z rządowego programu może liczyć 7 km odcinek  Piasutno Żelazne – Gietki w gminie Zbójna, niespełna 1,2 km dróg w gminie Łomża i ulica Różana w Miastkowie. Pierwsza z inwestycji warta około 5 mln zł znalazła się na 11 miejscu listy rankingowej, a druga warta ok. 800 tys. zł jest na 17 miejscu, a trzecia w (warta ok. 900 tys zł) na 20 miejscu.
W przypadku dróg gminnych limit środków został wyczerpany przy 27 pozycji, co oznacza, że po raz kolejny na „schetynówkę” nie załapało się miasto Łomża, które do programu na 2015 rok zgłosiło dwie inwestycje. Szacowana na około 2,5 mln zł przebudowa niespełna 540 metrów ul. Kopernika znajduje się na 41 listy, a warta mniej więcej tyle samo przebudowa ok. 350 metrów ul. Krzywe Koło jest na 60 miejscu z dopiskiem „wniosek ponadlimitowy”.

Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego podkreśla, że w ciągu sześciu lat państwo dołożyło do przebudowy lokalnych dróg w województwie podlaskim blisko 248 mln zł. W sumie udało się przebudować ponad 803 km dróg, w ramach 297 inwestycji. Tylko w tym roku – 2014 - do dofinansowania zakwalifikowano ogółem 37 zadań obejmujących ogółem 122 km dróg.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę