Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Będzie podwyżka opłat za śmieci?

Prawdopodobnie mieszkańców Łomży czeka podwyżka „podatku” śmieciowego. To opłata, która ma pokryć koszty gospodarki odpadami. Miasto otworzyło koperty z ofertami w nowym przetargu na odbiór i transport odpadów komunalnych z Łomży do zakładu w Czartorii koło Miastkowa. I choć o miejskie zlecenie na półtora roku, począwszy od 1 stycznia 2015 roku, ubiegają się cztery firmy najtańsza ze złożonych ofert przewyższa zaplanowane przez miasto środki na ten cel aż o 17%.

Miejski przetarg dotyczy jedynie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości w Łomży na śmietnisko pod Miastkowem. Miasto zostało podzielone na dwa sektory – pierwszy obejmujący wszystkie domki jednorodzinne, a drugi zabudowę wielorodzinną.  Miasto na świadczenie usług odbioru i wywozu śmieci – zgodnie z przetargiem do połowy 2016 roku - zaplanowało kwoty: 622 tys. 80 zł w przypadku sektora pierwszego i 1 mln 198 tys. 174 zł na sektor drugi – czyli nieco mniej niż wynosiło zlecenie za te usługi w pierwszym przetargi od sierpnia 2013 do końca 2014 roku.
I tym przetargu najtańszą ofertę przedstawiła firma UK „Błysk”, która wygrała przetarg w 2013 roku i wywozi śmieci z miasta. Tym razem ta firma swoje usługi wyceniła znacznie powyżej szacunków urzędników z ratusza. Łącznie oferta na oba sektory opiewa na 2,1 mln zł. W przypadku budownictwa jednorodzinnego oferta jest o 20% wyższa, a w przypadku wielorodzinnego od 15% od kwot jakie na zapłatę za te usługi przewidzieli miejscy urzędnicy.
Warto zauważyć, że pozostałe trzy złożone oferty na wywóz śmieci z Łomży są znacznie droższe. Ostrołęcka firma MPK usługi wyceniała na blisko 2,8 mln zł, białostockie MPO na 2,9 mln zł, a białostocka ASTWA aż na ponad 4 mln zł.
- Obecnie oferty są analizowane pod kątem spełnienia wymogów formalnych i merytorycznych przetargu – informuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę