Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Najpiękniejsze palmy w Łysych nagrodzone

Zofia Drężek z Dębów oraz Janina Ruszczyk i Halina Nosek z Lipnik wykonały w tym roku najpiękniejsze kurpiowskie palmy. Decyzję podjęło jury konkursu “Palma kurpiowska”, który odbył się w Łysych w powiecie ostrołęckim już po raz 36. W konkursie o tytuł najpiękniejsze rywalizowały 54 kurpiowskie palmy. Kilkumetrowe, bogato zdobione kwiatami z bibuły, cieszyły około gości i członków komisji konkursowej. “Tegoroczny konkurs jest dowodem na to, że nawet zimowa aura nie zniechęca Kurpiów do kręcenia palm” - powiedział oceniający prace Zdzisław Fridrich.

W kategorii zespołowej wśród szkół
podstawowych zwyciężyły trzy palmy kurpiowskie, które wykonali uczniowie szkół w Serafinie, Dębach i Zalasiu. Wśród młodzieży starszej najpiękniejsze palmy wykonali uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych z Kadzidła i gimnazjum w Zalasiu. “Zainteresowanie konkursem potwierdziło, że warto kontynuować tę tradycję” - powiedział wójt gminy Łyse, Wiesław Kowalikowski.
Po raz pierwszy w tym roku w Łysych rywalizowali także rzeźbiarze. W konkursie na najpiękniejszą rzeźbę pierwszą nagrodę zdobył Józef Bacławski z Łysych, drugą - Michał Drężek z Wejda, trzecią Stanisław Deptuła ze Szczytna. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie na palmę kurpiowską i rzeźbę otrzymali nagrody pieniężne.
Warto dodać, że Kurpie wiją palmy od lat 70-tych XVII wieku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę