Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Komunikacyjny paraliż przy zabytkowym cmentarzu

Główne zdjęcie
Zamknięty wjazd na parking

Parking przy gmachu dawnego urzędu wojewódzkiego to miejsce gdzie swoje samochody tradycyjnie pozostawali mieszkańcy udający się na zabytkowy cmentarz przy ul. Kopernika. W piątek 31 października rano wjazd na ten parking został zagrodzony i pilnuje go wynajęty ochroniarz. Pojawiła się też kartka, że teren jest prywatny. - Nie mogę wpuszczać na parking mieszkańców, bo teren jest wynajmowany pod handel – mówi Janusz Nowacki, którego rodzina po latach sądowego sporu odzyskała części ziemi, którą jej zabrano zanim wybudowano gmach urzędu wojewódzkiego. - Tak jak dziś będzie w sobotę 1 listopada i w niedziele 2 listopada, a później – tak jak i dotychczas - parking będzie ogólnodostępny. Może to dziwić bo jeszcze kilka dni temu ratusz podawał, że parking ten w okresie Wszystkich Świętych będzie ogólnodostępnym.

Zamknięty wjazd na parking
Zamknięty wjazd na parking
Janusz Nowacki i Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej
Janusz Nowacki i Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej
Zamknięty wjazd na parking
Zamknięty wjazd na parking
Interweniujący policjanci
Interweniujący policjanci

Prezydent Mieczysław Czerniawski pytany przez dziennikarzy o sprawę zamkniętego parkingu przyznawał, że kilka miesięcy temu znaczna część terenu na której znajduje się parking została odzyskana przez poprzednich właścicieli. Mówił jednak, że zamkniecie parkingu było dla władz zaskoczeniem.
- Powinien to zgłosić, ale tego nie zrobił – mówił prezydent Czerniawski informując jednocześnie, że wysłał na miejsce straż miejską i interweniował u komendanta miejskiego policji. Twierdził, że właściciel terenu bezprawnie zamknął wjazd na miejska część parkingu.
I faktycznie na miejscu zjawili się zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy z komendantem na czele. Komendant próbował namówić obecnego na miejscu Janusza Nowackiego aby na najbliższe dni zrezygnował z blokowania parkingu motywując to dobrem mieszkańców Łomży. Ten odpowiadał, że nic złego nie robi i że wszystko to co dziś się dzieje na parkingu było wcześniej ustalone zarówno z administratorem urzędu wojewódzkiego jak i miejskimi urzędnikami.
Janusz Nowacki mówił dziennikarzom, że już wcześniej wysłał do ratusza propozycję wydzierżawienia placu i że może ten teren sprzedać miastu w „cenach wolnorynkowych”.
- Ten plac przeznaczamy pod handel tylko na te trzy dni – dziś, jutro - 1 listopada i w niedziele 2 listopada. Od poniedziałku wszyscy będą mogli korzystać z tego parkingu bezpłatnie tak jak robili to dotychczas – zapowiada Janusz Nowacki dodając, że prawomocnie ten teren jego rodzina odzyskała na przełomie maja i czerwca tego roku. - Ja doskonale rozumiem potrzeby mieszkańców Łomży. Ja się urodziłem w domu, który stał na tym placu. Tu były nasze gruszki. To drzewo – wskazuje na akację rosnącą przy ul. Zawadzkiej  od strony banku – było jeszcze na naszej działce.
W wyniku wyroku sądu rodzina państwa Nowackich odzyskała działkę o powierzchni około 1600 metrów kwadratowych.

Ewelina Szlesińska z policji informuje, że miasto poinformowało ich o tym, że będzie wyznaczony dodatkowy wjazd i wyjazd na miejską część parkingu przy urzędzie wojewódzkim i że w związku z zaistniałą sytuacją mieszkańcom odwiedzającym cmentarz przy Kopernika ma być udostępniony parking przy „Ekonomiku”.


cz
pt, 31 października 2014 13:58
Data ostatniej edycji: pt, 31 października 2014 14:17:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę