Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Droga na cmentarz

Tradycyjnie już mieszkańcy Łomży i najbliższej okolicy 1 i 2 listopada będą mogli korzystać z bezpłatnej linii autobusowej kursującej pomiędzy pięcioma cmentarzami - trzema w Łomży, a także w Piątnicy i Drozdowie. Zarówno w sobotę jak i niedzielę specjalna linia autobusowa przebiegać będzie trasą: Fadom, Wojska Polskiego, Spokojna, Przykoszarowa, Zawadzka, Sikorskiego, Aleja Legionów, Plac Kościuszki, Zjazd, Piątnica, Kalinowo, Drozdowo. Autobusy kursować będą co godzinę: od 9.00 do 16.00 (wyjazd z Fadomu) i od 10.00 do 17.00 (wyjazd z Drozdowa). Ci którzy na cmentarz wybiorą się swoimi samochodami muszą pamiętać, że zmienia się organizacja ruchu.

Jak poinformował ratusz 1 i 2 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. Na ul. Sikorskiego, począwszy od ul. Górnej w kierunku Al. Legionów, będzie można parkować samochody na prawym pasie jezdni wzdłuż cmentarza. Ponadto, jadąc na cmentarz przy ul. Kopernika, będzie można zostawić auto na parkingu Sądu Rejonowego przy ul. Polowej 1 (wjazd od strony ul. Kopernika). Parking ten zostanie udostępniony mieszkańcom i odwiedzającym groby bliskich od 31 października od godz. 16.00 do 3 listopada do godz. 7.00. W podobnych godzinach będzie można parkować pojazdy przy budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 (od ul. Nowej).
Kierowcy, wzorem lat ubiegłych, mogą również korzystać z parkingu przy budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego od strony ul. Kopernika, jak również z parkingu przy Placu Niepodległości.
Więcej miejsc parkingowych mają do dyspozycji kierowcy przy ul. Przykoszarowej. W związku z przebudową tej ulicy powstały 54 nowe miejsca parkingowe w okolicy cmentarza.
Natomiast przy ul. Wojska Polskiego, po prawej stronie w kierunku Ostrołęki na odcinku przedłużającym ciąg pieszy, wydzielony zostanie pas jezdni o szerokości ok. 1,5 m, co zapewni pieszym bezpieczne dojście do cmentarza. Kierowców o zwężeniu jezdni w tym miejscu informować będą ustawione czasowo znaki drogowe.

 

cz
cz, 30 października 2014 14:42
Data ostatniej edycji: cz, 30 października 2014 14:47:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę