Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niedziela Rozmaitości Wielkanocnych w Zbójnej

Prawie 200 eksponatów, między innymi palmy kurpiowskie, tradycyjne bukiety z kolorowego papieru, wycinanki, kierce i pisanki zgłoszono w tym roku do VII Konkursu "Niedziela Rozmaitości Wielkanocnych" w Zbójnej w powiecie łomżyńskim. Na honorowanie laureatów przyjechało wielu gości z regionu i kraju. Wręczono ponad 70 nagród. Za najładniejsze uznano bukiety kurpiowskie wykonane przez uczniów ze szkoły w Kuziach. Najładniejsze wycinanki wykonały: Klaudia Nosek i Agnieszka Pijanowska z Kuzi oraz Monika Pupek i Anna Stomska. Nie przyznano I miejsca w kategorii kierców, bo żaden z trzech dostarczonych na konkurs eksponatów nie został wykonany zgodnie ze sztuką. Aż 72 osoby walczyły o palmę pierwszeństwa w kategorii pisanek, a najładniejsze wykonali: Patryk Cekała, Wioletta Ruszczyk i Paweł Krzynówek.

Najładniejsze natomiast palmy to dzieła Elżbiety Brzeziak i Marleny Korzenieckiej, Moniki Pupek, Joanny Pokornickiej oraz uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Kuziach, klasy IV szkoły w Zbójnej oraz klasy II b gimnazjum w Zbójnej. Tym ostatnim wójt gminy ufundował nagrody w postaci... kilometrów wycieczek - za I miejsce 500 km, za drugie 300 km i za trzecie - 200 km. Komisja stwierdziła wysoki i wyrównany poziom prac zgłoszonych do konkursu. Po ceremonii rozdania nagród wszystkie palmy zostały przeniesione w procesji do kościoła na obchody Niedzieli palmowej.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę