Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Marika śpiewa o „Wojtku”

Główne zdjęcie
Marika

„Piosenka o Wojtku” to wspólny utwór Mariki czyli pochodzącej z Łomży Marty Kosakowskiej – Zarębskiej i Maleo Reggae Rockers, który promuje album „Panny Wygnane”. To już trzeci album po „Morowych Pannach” i „Pannach Wyklętych”, na którym artyści odwołują się do wojennych historii. To zarazem pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, której kontynuacja będzie miała miejsce w 2015 r.

Album „Panny Wygnane” pojawi się na rynku 9 listopada nakładem Fundacji Niepodległości, dystrybucją sklepową wydawnictwa zajmie się Fonografika. Na płycie poruszone zostaną tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami. Walka za ojczyzną na obcej ziemi, tęsknota za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem.
Promujący płytę wspólny utwór Mariki i Maleo Reggae Rockers zatytułowany „Piosenka o Wojtku” to autentyczna opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który przygarnięty przez polskich żołnierzy, stał się kapralem i służył wiernie w Armii Andersa.

Płyta „Panny Wygnane” to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, której kolejne odsłony poznamy już w 2015 roku. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji. Wśród artystek pojawią się znakomite osobistości m.in.: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.

210407125521.jpg
cz
śr, 29 października 2014 12:02
Data ostatniej edycji: śr, 29 października 2014 12:04:19

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę