Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

sobota 19.03.2005

Gazeta Wyborcza - Pieniądze ze ZPORR-u podzielone Gazeta Wyborcza - Trofea w X rankingu podlaskich liceów rozdane Kurier Poranny - Rzeki wezbrały, przelały się, podtopiły domy

Gazeta Wyborcza - Pieniądze ze ZPORR-u podzielone
Cztery szpitale oraz dwie uczelnie wyższe z Podlaskiego otrzymają wsparcie finansowe ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego
Zarząd Województwa Podlaskiego podzielił właśnie 15 mln zł. Wśród szpitali najwięcej - bo 2,8 mln zł - otrzymał Wojewódzki Zespolony w Białymstoku (ma je przeznaczyć na modernizację budynku i stworzenie oddziału intensywnej terapii). 2,3 mln zł otrzymał szpital w Suwałkach, 1,4 mln zł - łomżyński i 416 tys. zł - w Bielsku Podlaskim. (...)
Ponadto 470 tys. zł. przyznano Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Łomży - na rozbudowę infrastruktury informacyjnej.
więcej: Gazeta Wyborcza - Pieniądze ze ZPORR-u podzielone

Gazeta Wyborcza - Trofea w X rankingu podlaskich liceów rozdane
Znamy już wyniki X rankingu podlaskich liceów! Tradycyjnie w ścisłej czołówce znalazły się te szkoły, które najwyższe miejsca zajmują już od kilku lat. I znów ostro walczyły białostocka "trójka" i "jedynka" oraz I LO z Łomży
Tym razem wygrało III LO w Białymstoku, a tuż za nim uplasowało I LO w Łomży. Pola ustąpiła im białostocka "jedynka", do tej pory niekwestionowany lider rankingu.(...)
Twardzi ludzie z Łomży
Dla nowego (od tego roku szkolnego) dyrektora I LO w Łomży II miejsce w rankingu to wyzwanie. W końcu dobrą markę trzeba będzie utrzymać. Ale Jerzy Łuba wcale się tego nie boi. Na podsumowujące ranking uroczyste spotkanie w restauracji Bicardi przywiózł ze sobą dwoje uczniów. Marzena Cwalina i Sebastian Zaręba przyznali na stronie, że w ich szkole jest atmosfera pracy, nie można się obijać.
- Ale do nas przychodzą twardzi ludzie - śmieje się Sebastian. - Raczej nie zdarza się, żeby ktoś nie dawał sobie rady.
- Jeśli ktoś z naszej klasy zajdzie wysoko w jakiejś olimpiadzie, to jest dla innych pozytywny doping. Staramy się dorównać najlepszym, ale każdy wie, na ile go stać - dodała Marzena Cwalina.
więcej: Gazeta Wyborcza - Trofea w X rankingu podlaskich liceów rozdane

Kurier Poranny - Rzeki wezbrały, przelały się, podtopiły domy
Białka w Bielsku Podlaskim, Łomżyczka w Łomży i Nurzec w Brańsku wystąpiły z brzegów. Zalane piwnice domów i magazyny łomżyńskiego przedsiębiorstwa Terrazyt to pierwsze szkody, które spowodował topniejący marcowy śnieg. Może być gorzej. (...)
Magazyny pływają
W ciągu zaledwie kilku godzin diametralnie zmieniła się sytuacja na Łomżyczce w Łomży. Wczoraj zaczęła podtapiać pobliskie posesje.
– Najtrudniejsza jest sytuacja w rejonie ulicy Spokojnej, przy magazynach firmy Terrazyt, które zostały częściowo zalane – mówi młodszy kapitan Sławomir Mieczkowski, rzecznik łomżyńskiej straży.
Obiekty firmy oddziela od koryta rzeczki tylko betonowe ogrodzenie. Wczoraj przed południem woda wlała się do obiektu i sięgnęła okien biurowego baraku.
W czwartek i wczoraj do godzin popołudniowych łomżyńscy strażacy mieli kilkanaście interwencji, ale nie związanych z Łomżyczką tylko topniejącymi zwałami śniegu. M. in. pomagali zabezpieczyć przed zalaniem siedzibę urzędu skarbowego przy ul. Kaktusowej. Wypompowywali też wodę z piwnic, garaży, zabudowań gospodarczych w mieście i okolicach.
więcej: Kurier Poranny - Rzeki wezbrały, przelały się, podtopiły domy

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę