Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Bombowy” nastolatek

Główne zdjęcie
Bomby w piątnickim gimnazjum w czwartkowy poranek szukali policjanci i specjalnie wyszkolony pies Bąbel.

14 lat ma chłopak, który w czwartek rano zadzwonił na policję i powiadomił o bombie podłożonej w piątnickim gimnazjum. Po alarmie ewakuowano około 900 uczniów całego kompleksu szkolnego, ale po przeszukaniu pomieszczeń szkoły okazało się, że żadnej bomby tam nie było. Kilkanaście godzin później mundurowi ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego - 14-letniego ucznia tej szkoły.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży zatrzymany nastolatek w rozmowie z policjantami przyznał się do fałszywego powiadomienia o bombie. Tłumaczył, że informacja o bombie miała poprawić humor jemu i jego kolegom. Teraz oceną postępowania 14-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Policjanci podkreślają, że każdy sygnał o podłożeniu ładunku wybuchowego traktują bardzo poważnie. Z jednej strony sprawdzają, czy polega on na prawdzie, a z drugiej - kto jest jego autorem. Żadna osoba, która decyduje się na tego typu dowcip nie może czuć się bezkarnie i może być pewna, że zostanie zidentyfikowana oraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. W tego typu sytuacjach „mały żart” kończy się zawsze dużymi konsekwencjami. Należy pamiętać, że sprawca fałszywego alarmu odpowiada za przestępstwo z artykułu 224a kodeksu karnego. Przewiduje on karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawca takiego zdarzenia może zostać obciążony znacznymi kosztami za ewentualną interwencję służb biorących udział w akcji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę