sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Jak „profesjonalista Forbesa“

Jacek Szymański, pochodzący z Łomży tenor związany z Operą Bałtycką w Gdańsku, zajął drugie miejsce w rankingu „Profesjonalistów Forbesa“ na Pomorzu. Konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika „Forbes”, podczas którego wyłaniani są najlepsi specjaliści spośród pięciu grup zawodowych: adwokatów, aktorów, lekarzy, architektów oraz radców prawnych.

Jacek Szymański
Jacek Szymański

„Forbes” w Polsce konkurs organizuje w pięciu województwach: dolnośląskim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim. W edycji pomorskiej, w której rywalizowała pochodzący z Łomży Jacek Szymański wśród aktorów pokonała go tylko Marzena Nieczuja-Urbańska  - aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
Jacka Szymańskiego nie było na wręczeniu nagród „Profesjonalistów Forbesa“ (przebywa za granicą). W jego imieniu odebrała ją pani Ewa Sadecka, sekretarz Festiwalu Muzyczne Dni Drodowo-Łomża. To właśnie z tego festiwalu Jacek Szymański znany jest Łomży. To on go wymyślił, zorganizował, śpiewa na nim i od lat prowadzi go jako dyrektor artystyczny. Przed rokiem, podczas gali kończącej jubileuszową 20. edycję festiwalu otrzymał przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0