Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ważą się losy wicemarszałka województwa - w czwartek pojawił się pijany w pracy

Walenty Korycki stracił kompetencje wicemarszałka a także służbowy samochód i kierowcę. W czwartek był pijany w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Policjanci stwierdzili u niego 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo to, nadal może uczestniczyć w posiedzeniach Zarządu Województwa. Chyba, że Polskie Stronnictwo Ludowe cofnie mu rekomendację, a on zrezygnuje z umowy o pracę w Urzędzie. Do tego jednak czasu wciąż będzie pobierał wynagrodzenie jako wicemarszałek. Dziś jest na urlopie na żądanie.

Najbliższe posiedzenie Zarządu Województwa odbędzie się we wtorek. PSL w jego sprawie będzie debatować w przyszłym tygodniu. W przypadku, gdy nie będzie cofnięcia rekomendacji lub rezygnacji ze stanowiska samego zainteresowanego, losy Walentego Koryckiego jako wicemarszałka mogą rozstrzygnąć się na początku listopada. Wówczas pod głosowanie podlaskich radnych na sesji sejmiku może być poddany wniosek o zwolnienie dyscyplinarne wicemarszałka.
Tymczasem policja ustala szczegóły zajścia i czy doszło do wykroczenia - sprawowania obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwym.
Przesłuchano świadków zdarzenia, nie było jeszcze rozmowy z Walentym Koryckim, bo podczas badania alkomatem miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i funkcjonariusze nie mogli go przesłuchać.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę