Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Raj w Łomży Mariana Niecieckiego

Główne zdjęcie
Marcin Grodzki, Marian Nieciecki i Michał Hoffman

Likwidacja straży miejskiej i obniżenie do stanu poniżej ostrołęckiego czyli prawie o połowę podatków od gruntów i nieruchomości dla mieszkańców i o niemal 30% dla przedsiębiorców oraz stworzenie w mieście polskiego „raju podatkowego” dla transportowców – to niektóre z 10. punktów programu wyborczego Nowej Prawicy i kandydującego z ich list na prezydenta miasta Mariana Niecieckiego. Te punkty miałby zostać wdrożone natychmiast po przejęciu władzy. Ile będą one kosztowały budżet tego kandydaci NP jeszcze nie wyliczyli, ale są przekonani, że miasto na tym zarobi, bo celem nie jest zadłużanie Łomży, a „budżet bez deficytu”.

Pierwszy punkt „dekalogu łomżyńskiej Nowej Prawicy” brzmi „więcej wolności” co działacze partii rozwinęli jako „zlikwidujemy straż miejską”. Kolejne to „budżet bez deficytu” bo „jeśli za coś nie jesteś w stanie zapłacić gotówką, to znaczy, że nie jest Ci to potrzebne”, a później „sport najlepszym sposobem promocji” i „słuchamy młodych”. Kolejne punkty dotyczą reformy ratusza – i choć zapisano, w nich że „stawiamy na niewielki, lecz profesjonalny korpus urzędniczy” czy „zlikwidujemy biurokrację” kandydaci mówią, że nie chodzi o zwolnienia w ratuszu, a już na pewno nie od razu.
Pod hasłem „uwolnimy energię mieszkańców” jest budżet obywatelski. Kolejne dwa punkty dotyczą obniżenia podatków od gruntów i nieruchomości dla mieszkańców i przedsiębiorców. W obu przypadkach jak mówił Marian Nieciecki byłyby one obniżone do poziomu o 5% niższego niż są dziś w Ostrołęce. Zwykli mieszkańcy miasta płacili by więc daniny o blisko połowę, a przedsiębiorcy o niemal 30% niższe niż teraz. Prawdziwą wisienką na torcie jest ostatni 10 punkt programu –„Łomża rajem podatkowy w segmencie środków transportu”. Nowa Prawica chce z wysokością podatków płaconych przez właścicieli samochodów ciężarowych zejść do najniższego poziomu w kraju, aby przyciągnąć do miasta firmy spedycyjne i leasingowe. Dziś jak tłumaczyli kandydaci NP takim samorządem z rajem podatkowym jest Suchu Las pod Poznaniem, gdzie np. za samochód ciężarowy powyżej 3,5 tony do 5,50 tony płaci się 150 zł podatku. W Łomży jest to 696 zł, a NP chce zejść do 143 zł.
- Pokazaliśmy 10 punktów programu, ale Łomża zasługuje na 110 punktów ze względu na problemy jakie ma – mówił Marian Nieciecki, kandydat KW Nowa Prawica Janusza Krowin – Mikke na prezydenta miasta. Jako jedne z przykładów problemów wskazywał Stary Rynek, na którym coraz więcej jest pustych lokali do wynajęcia. Jego zdaniem to „chory wizjoner zamknął Stary Rynek przed ludźmi”.  
- Gdyby na tydzień zamknąć drogę do Venedy to by jej nie było – podkreślał Nieciecki.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę