Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Tirem w ciągnik z rozrzutnikiem nawozu

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Chyba tylko cudem nie doszło do kolejnej tragedii na krajowej 61. We wtorkowy wieczór kierowca tira próbując ominąć zauważony w ostatniej chwili ciągnik rolniczy z nieoświetlonym rozrzutnikiem zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu. Manewr nie udał się do końca i tir uderzył prawym narożnikiem w rozrzutnik. Widzący całe zdarzenie kierowca jadącego w przeciwnym kierunku BMW ratując się przed czołówka z wyjeżdżającym na jego pas tirem skręci do rowu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 18 na odcinku drogi krajowej nr 61 pomiędzy Grajewem a Augustowem. W wypadku ranny został tylko 43–letni kierowca BMW, który został przewieziony do szpitala. Policja podaje, że ze wstępnych ich ustaleń wynika, że sprawcą wypadku był nieodpowiedzialny 53-latek, który jechał nieoświetlonym ciągnikiem rolniczym z rozrzutnikiem. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie on teraz przed sądem.

Policja apelują do wszystkich kierujących, ale przede wszystkim rolników aby zadbali o odpowiednie i zgodne z przepisami oświetlenie swoich pojazdów tak, aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu i swoim postępowaniem nie powodowali zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Przypominają, że przed każdym wyjazdem należy sprawdzić, czy oświetlenie pojazdu jest sprawne i kompletne.


210204100642.gif
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
cz
śr, 22 października 2014 12:25
Data ostatniej edycji: śr, 22 października 2014 12:29:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę