Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

„Abyśmy zwyciężyli i pokazali, że w Łomży jest prawdziwa Polska”.

- Jako prezydent Łomży zamierzam dbać o wszystkich mieszkańców – deklaruje Mariusz Chrzanowski. Kandydat PiS na prezydenta Łomży przedstawiając program wyborczy nawiązywał do słów świętego Jana Pawła II, który do samorządowców Rzymu mówi, że „miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem jest człowiek”. Głównymi punktami programu Chrzanowskiego mają być gospodarka i rodzina. On sam chce dawać przedsiębiorcom 5% ulgi w podatku od nieruchomości za stworzenie nawet jednego miejsca pracy, rodzicom nowo narodzonych dzieci samorządowe becikowe, młodym mieszkańcom „karty młodego łomżyniaka”, a dla wszystkich innych obniżyć cenę biletów komunikacji miejskiej. A wszystko po to... „abyśmy zwyciężyli i pokazali, że w Łomży jest prawdziwa Polska”.

Program wyborczy Mariusz Chrzanowski przedstawił podczas konwencji wyborczej PiS, która odbyła się w centrum Katolickim przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Spotkali się tu kandydaci z list partii na radnych sejmiku oraz radnych miasta, a także kandydaci PiS na fotele wójtów, burmistrzów okolicznych samorządów. Na początku Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur PiS mówił o potrzebie zmiany władzy w regionie i Polsce. Mówił, że PiS ma program, który umożliwi rozwój regionu, rzekomo zablokowany przez rządzącą koalicje PO-PSL. Zachęcał też kandydatów partii do aktywnej kampanii wyborczej.
- Nie tylko wrzucanie ulotek, ale kontakt z ludźmi – eksperci nam mówią, że tego brakuje -  mówił Jurgiel informując kandydatów, że do rozniesienia jest gazetka rolna PiS, będzie też jeszcze gazetka miejska i broszura prezentująca wszystkich kandydatów do sejmiku w danym okręgu.
Po nim krótko zaprezentowali się niektórzy kandydaci na radnych sejmiku, a także kandydaci PiS na burmistrzów Jedwabnego i Nowogrodu oraz wójtów Łomży i Miastkowa.

PiS dla wszystkich
Znacznie dłużej o swoim „programie wyborczym” mówił Mariusz Chrzanowski kandydat prezydenta Łomży. Mówił, że głównym problemem miasta jest bezrobocie, a on – jak zapewniał – ma konkretny program działań. Zaraz po wygranych wyborach chciałby wprowadzić nowy program dla przedsiębiorców. Ci mieliby zyskać ulgi w podatku o nieruchomości już za stworzenie jednego miejsca pracy w mieście. Chrzanowski zapowiedział, że jako prezydent „będę kierował się lokalnym patriotyzmem gospodarczym”. Chce też pomagać bezrobotnym w zakładaniu spółdzielni socjalnych, „za przysłowiową złotówkę” wynajmować im  lokale i zaoferuje pomoc prawną.
Odnośnie programu dla rodziny Chrzanowski przypomniał, że był inicjatorem karty Dużej Rodziny w mieście. Jako prezydent chciałby ten program rozwijać, ale obiecuje także samorządowe becikowe dla rodziców nowo narodzonych dzieci i zapowiada stworzenie na wzór KDR karty młodego łomżyniaka, z którą młodzi mieszkańcy miasta mogliby korzystać ze zniżek u przedsiębiorców.  Chciałby także obniżenia cen biletów komunikacji miejskiej.
Zapewnił, że jego priorytetowymi będą też zabiegi o realizacja obwodnicy Łomży i reaktywowanie kolei. Mówił, że chce kontynuować program modernizacji głównych ulic za środki unijne i że chce aby w Łomży na wzór Białegostoku powstał system wypożyczalni rowerów miejskich.  Kandydat PiS mówił także, że po rozmowach z niepełnosprawnymi wie, że w mieście są bariery architektoniczne i społeczne, które trzeba zlikwidować. Zapowiedział powołanie centrum dla seniorów. Mówił też, że Łomża powinna być bezpiecznym miastem, więc samorząd powinien dalej przekazywać policji pieniądz na dodatkowe patrole. Chrzanowski chce aby edukacja w mieście była na najwyższym poziomie, a Łomża powinna być miastem akademickim, a więc powinniśmy dążyć do stworzenia Akademii Łomżyńskiej. Zapowiedział też kultywowanie tradycji patriotycznych i zmianę systemu honorowania „zacnych” obywateli. Na koniec zaapelował o wsparcie i pomoc w kampanii "tak, abyśmy zwyciężyli i pokazali, że w Łomży jest prawdziwa Polska”.

210204100642.gif
cz
wt, 21 października 2014 09:55
Data ostatniej edycji: wt, 21 października 2014 10:02:23

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę