Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Dziuple” z kontrabandą

Celnicy i policjanci z Łomży przechwycili 32 tysiące paczek nielegalnych papierosów oraz ponad 1900 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 450 tys. złotych. Kontrabanda znajdowała się na dwóch prywatnych posesjach w jednej z miejscowości niedaleko Łomży. - Zabezpieczony alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny służący do produkcji m.in. płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla – mówi Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku dodając, że niewykluczone, iż zatrzymany alkohol miał zostać rozprowadzony jako spirytus spożywczy.

Funkcjonariusze wkroczyli na teren dwóch prywatnych posesji w piątek (17 września) wieczorem. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam magazyny z nielegalnymi towarami. Podczas przeszukania pierwszego z gospodarstw, w pomieszczeniu gospodarczym celnicy i policjanci znaleźli ponad 31 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy oraz 1920 litrów alkoholu w plastikowych butelkach. Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że jest to spirytus o mocy 87 %.
Papierosy pochodzące z przemytu (ok. 200 paczek) funkcjonariusze znaleźli również na terenie drugiej z kontrolowanych posesji. Jej właściciel na widok mundurowych próbował spalić kontrabandę w piecu centralnego ogrzewania.
Przeciwko właścicielom posesji – mężczyznom w wieku 49 oraz 41 lat – wszczęto sprawy karne skarbowe. Oprócz utraty trefnego towaru grozą im wysokie grzywny.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę