Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Heya to pies na papierosy

Główne zdjęcie
fot. Izba Celna w Białymstoku

Ponad dwa tysiące paczek papierosów pochodzących z przemytu znaleźli celnicy w jednym z garaży na terenie Łomży. W garaży w Grajewie było ich niemal 5 tysięcy. Jak podkreśla Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku w znalezieniu kontrabandy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 75 tys. złotych łomżyńskim celnikom pomógł owczarek belgijski Heya.

Celnicy podają, że garaże skontrolowano bo z ustaleń mundurowych wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu. W wyniku przeszukania garażu położonego na prywatnej posesji w Grajewie celnicy znaleźli 4 700 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Natomiast w garażu w Łomży funkcjonariusze celni wraz z łomżyńskimi policjantami wykryli kolejne 2 200 paczek nielegalnych papierosów.  Ujawnione towary zostały zabezpieczone przez łomżyńskich celników. Właścicieli nielegalnych papierosów - mężczyzn wieku 26 oraz 33 lat – czeka sąd, który może wymierzyć im wysokie grzywny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę