Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

W „Perspektywie” bez akceptacji dla 300% podwyżki na ocieplanie

Pod koniec września pisaliśmy, że mieszkańcy blisko 50 bloków Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” otrzymali propozycje trzykrotnego wzrostu z 70 groszy na 2,10 zł składki na fundusz remontowy. W ten sposób władze spółdzielni chciały zebrać środki na termomodernizację tych budynków zbudowanych w latach 80 z wielkiej płyty. „Propozycja” jednak zmobilizowała mieszańców, którzy powszechnie podpisywali się pod sprzeciwem. I choć czas na składanie sprzeciwu był do końca miesiąca już we wtorek władze spółdzielni wycofały się z tej „propozycji”.

Jak tłumaczył nam we wrześniu Leszek Konopka, wiceprezes spółdzielni pięcioletni program termomodernizacji bloków w SM „Perspektywa” został przyjęty podczas czerwcowego Walnego Zgromadzenie Członków. Przewiduje się, że prace prowadzone na budynkach zbudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT będą finansowane w całości ze środków funduszu remontowego. W związku z tym, pod koniec sierpnia, Rada Nadzorcza uchwaliła, że w tych blokach konieczne jest podniesienie na okres 5 lat funduszu remontowego ze stawki 0,70zł/m2 p.u na 2,10zł/m2 p.u. Dotyczy to w sumie 47 bloków zlokalizowanych przy ulicach Księżnej Anny, Księcia Janusza, Kasztelańskiej, Rycerskiej, Łagody i Kazańskiej. Nowa stawka miałaby obowiązywać od dnia 1 stycznia 2015r., ale pod warunkiem, że zgodzi na nią się większość mieszkańców poszczególnych bloków.
„Przyjmujemy, że brak sprzeciwu zgłoszonego na piśmie do Spółdzielni, do dnia 31 października 2014r. równoznaczne będzie z realizacją przedstawionego programu i sposobu jego finansowania. Sprzeciw ponad 50% właścicieli mieszkań w danym budynku złożony na piśmie do Spółdzielni spowoduje odstąpienie od podwyżki czynszu i wykonania termomodernizacji danej nieruchomości” - czytamy w piśmie jakie otrzymali mieszkańcy tych bloków spółdzielni.
Na sprzeciw mieszkańców władze spółdzielni nie musiały czekać aż tak długu, a jego powszechny charakter, w wielu bolkach podpisywali się wszyscy, albo prawie wszyscy właściciele mieszkań, sprawił, że już w połowie miesiąca władze spółdzielni wycofały się z zaproponowanej podwyżki. Wczoraj na stronie internetowej spółdzielni pojawiło się ogłoszenie następującej treści: Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza na swoim posiedzeniu w dniu 14.10.2014r. uchyliła Uchwałę Rady Nadzorczej Nr 16/14 z dnia 28.08.2014r. dotyczącą zwiększenia stawki funduszu remontowego dla lokali mieszkalnych z kwoty 0,70zł /m2p.u na 2,10zł/m2 p.u. na okres 5 lat w budynkach wielorodzinnych wybudowanych w latach 1983-1992 zrealizowanych w technologii OWT.
Powyższa decyzja wynika z tego, że zaproponowany program finansowania i zakresu prac termomodernizacyjnych nie znalazł akceptacji u większości mieszkańców tych budynków.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę