Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

XX Światowe Dni Młodzieży

Około tysiąca osób ma wziąć udział w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Łomży. Przez 2 dni młodzi ludzie będą uczestniczyć we wspólnej modlitwie i dzielić się słowem Bożym. Spotkanie młodych w sobotę 19 marca zainauguruje modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego. Młodzież zgromadzi się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. “Po przywitaniu się i krótkiej prezentacji zatrzymamy się na Orędziu Jana Pawła II “ - powiedział dyr ds. Wychowania Katolickiego łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, ks. dr Wojciech Nowacki.

W tym roku papieskie orędzie prowadzi nas do Kolonii, gdzie w sierpniu spotkają się młodzi z całego świata. W sobotni wieczór łomżyńska młodzież weźmie udział w drodze krzyżowej ulicami miasta. Sobotnie spotkanie zakończy wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową rozpocznie jutrznia z homilią. Młodzież zgromadzi się w 3-ech grupach – w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, w parafii Miłosierdzia Bożego i w Szkole Podstawowej nr 10. Tam będzie dyskutować o nurtujących ich problemach i dzielić się Słowem Bożym. Będą też spotkania z gośćmi.
Po południu uczestnicy diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży wezmą udział w procesji z palmami do łomżyńskiej Katedry. O godz. 16-00 rozpocznie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie Pasterz diecezji, Biskup Stanisław Stefanek. Przedstawiciele poszczególnych dekanatów będą nieśli przed ołtarz Karty Darów Duchowych i ofiary materialne. Światowy Dzień Młodzieży w diecezji łomżyńskiej zakończy plenerowa inscenizacja Męki Pańskiej na placu przy ul. Zjazd.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę