Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Barwy kultury Łomżyńskiej Jesieni

Koncerty, spotkanie z poetą, spektakle teatralne i wystawy. To niektóre z atrakcji rozpoczynającej się w najbliższy piątek Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Cykl imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych potrwa do 30 listopada. – Prezentujemy nie występujące powszechnie w Łomży formy kultury: koncerty jazzowe, poezji śpiewanej czy z krainy łagodności, monodramy oraz spektakle teatralne – podkreśla Roman Borawski, dyrektor MDK-DŚT.

Tegoroczna Łomżyńska Jesień Kulturalna to różnorodne imprezy adresowane do każdego rodzaju odbiorców. Wielbiciele muzyki mają do wyboru kilka koncertów. Już w najbliższy piątek w klubie PopArt wystąpi jedna z legend polskiego punk rocka lat 80. Babayaga. Muzyczne Zaduszki upłyną pod znakiem niezapomnianych przebojów Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar, które przypomni, znany ze współpracy z Maanamem czy Stanisławem Soyką, wybitny gitarzysta jazzowy i rockowy Janusz Yanina Iwański. Z kolei na finał Jesieni zaśpiewa, znany już łomżyńskiej publiczności, Janusz Radek, niezrównany interpretator przebojów z ery polskiego big beatu oraz własnego, równie przebojowego repertuaru. Ciekawie zapowiada się też koncert Studia Wokalnego eMDeK Magdy Sinoff, które przygotowało program złożony z ponadczasowych utworów Czesława Niemena, wzbogacony pokazem dokumentalnego filmu o artyście „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Odbędzie się też koncert dla miłośników rozrywki i zarazem wybitnej łomżanki Hanki Bielickiej.
– Od tego roku koncert „Przyjaciele Pani Hani” będzie odbywać się już cyklicznie 9 listopada, w dniu urodzin Hanki Bielickiej, a nie w ramach letnich „Dni Łomży” – zapowiada dyr. Borawski. – W tym roku jego gwiazdą będzie popularny satyryk Tadeusz Drozda.
Nie zabraknie też spektakli teatralnych, w tym przygotowanego przez Teatr Aktywny Joanny Klamy „Kapciuszka” oraz „Caravaggio/Wspólnota” Teatru 77 z Białegostoku, odbędą się też doroczne konfrontacje teatralne – przegląd dokonań młodych zespołów teatralnych z regionu.
Wystawy tegorocznej Jesieni to prezentacja najnowszych obrazów „Gold, Silver & Copper” Romana Borawskiego, który jest nie tylko dyrektorem MDK-DŚT, ale też poszukującym twórcą oraz zbiorowa wystawa fotograficzna „Światło i cień” słuchaczy białostockiej Akademii Fotografii w Galerii Pod Arkadami. Zostaną również zaprezentowane artystyczne efekty pleneru „Pejzaże znad Narwi” w Galerii Bonar.
– W piątek 17 października w Galerii Pod Arkadami odbędzie się wystawa malarza Romana Borawskiego – mówi kierownik galerii Przemysław Karwowski. – Należy on do twórców uprawiających sztukę abstrakcyjną, która ma w Polsce wielkie tradycje, ale w tej chwili jakby zeszła na dalszy plan. Dlatego cieszy mnie bardzo, że mamy wśród łomżyńskich artystów twórcę, który ją uprawia, bo wymaga ona bardzo dużych umiejętności!
Miłośnicy poezji też znajdą coś dla siebie w programie imprezy, bowiem poeta Henryk Gała zaplanował na jesień promocję swego najnowszego tomiku „Złudzenia ontyczne”.
– Proponujemy cykl wydarzeń o bardziej artystycznej wymowie, skłaniających do jesiennej zadumy – zaznacza Roman Borawski. – Stąd obecność zaduszek muzycznych oraz imprez poetyckich, jak spotkanie z wybitnym poetą od lat mieszkającym w Drozdowie.

Wojciech Chamryk

Szczegółowy program Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


cz
cz, 16 października 2014 08:15
Data ostatniej edycji: pt, 17 października 2014 10:58:26

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę