Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wariaci i wariatki na drodze

Policjanci łomżyńskiej drogówki zatrzymali 26-latkę, która jadąc BMW przez Wygodę przemknęła z prędkością 130 km/h, a później jeszcze nie zważając na linię ciągłą i znajdujący się przed nią wierzchołek wzniesienia, wyprzedziła poruszające się przed nią samochody. Rajd kobiety zarejestrowała policyjna kamera, a cały film będzie mógł obejrzeć łomżyński sąd który zajmie się sprawa wymierzenia jest sprawiedliwej kary. Okazuje się, że podobnych rajdów po okolicznych drogach policjanci ostatnio zarejestrowali kilka.

26-latka BMW na krajowej 63 szalała w niedzielę. W Wygodzie pod Łomża policyjna kamera zarejestrowała jej samochód który niemal trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu gdzie można jechać maksymalnie 50 km/h, BMW jechało 130 km/h. Dodatkowo chwilę nie zważając na linię ciągłą i znajdujący się przed nią wierzchołek wzniesienia, BMW wyprzedziło poruszające się przed nią samochody. Dopiero po zatrzymaniu auta okazało się, że za jego kierownica siedzi młoda – 26-letnia kobieta. W związku ze stworzonym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci od razu zatrzymali jej prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd. 

Szybka w BMW

źródło: KWP Białystok

To nie jedyna kobieta, która zaszalała na drodze. Policjanci z Zambrowa informują o zatrzymanej 37-latce kierującej osobową skodą. Kobieta, wioząc dwoje dzieci w wieku 1 roku i 3 lat, w rejonie miejscowości Krajewo Budziły zaczęła wyprzedzać sygnalizującą manewr skrętu w lewo ciężarówkę, zmuszając dodatkowo jadące z przeciwka pojazdy do zjechania na pobocze.

Adrenalinę w związku z jada po drodze chciał poczuć także 41 latek kierujący motocyklem. Jadąc  krajową ósemką kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.  Najpierw, w miejscu ograniczenia jej do 70 km/h jechał o 111 km/h za szybko, natomiast na obwodnicy Zambrowa poruszał się z prędkością 191 km/h, gdzie maksymalnie można było jechać 120 km/h. Ponadto 41-latek wyprzedzał inny pojazd w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, lekceważąc jednocześnie znak poziomy „powierzchnia wyłączona z ruchu”. Wszystko nagrała kamera w policyjnym tajnym radiowozie, który cały czas jechał  za nim.

Pędzący motocyklista pod Zambrowem

źródło: KWP Białystok

O kolejnym szaleńcu donieśli policjanci z Kolna. 20-latek kierując volkswagenem transporterem na drodze krajowej nr 61 wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych oraz pod górkę zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Po zatrzymaniu „pirata drogowego” przez policjantów pasażera volkswagena miał im powiedzieć „dobrze, że panowie go zatrzymaliście, bo by mnie zabił”. Kierowca transportera stracił prawo jazdy, a za swoje wyczyny na drodze odpowie przed sądem.

Tyle samo lat co kierowca transportera miał także kirowca golfa, którego w sobotę rano za zbyt szybką jazdę  zatrzymali mundurowi z łomżyńskiej drogówki. Mężczyzna na drodze do Piątnicy jechał ponad 150 km/h czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. W trakcie kontroli okazało, się że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Szybki i pijany

źródło: KWP Białystok

cz
wt, 14 października 2014 11:20
Data ostatniej edycji: wt, 14 października 2014 16:10:34

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę