Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Po 10 latach opuszczają tymczasową siedzibę

Główne zdjęcie
Nowa siedziba straży miejskiej

Po ponad pół roku od wydania pozwolenia na użytkowanie nowej hali targowej przy ulicy Sikorskiego przenoszą się tam łomżyńscy strażnicy miejscy. W ubiegłym miesiącu władze miasta dały pieniądze na zakup nowych mebli do nowych pomieszczeń. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza przeprowadzka strażników powinna zakończy się w tym tygodniu. Zajmują tam najbardziej reprezentacyjną część hali – tę od strony ul. Sikorskiego. Do swojej dyspozycji mają m.in. 4 pomieszczenia biurowe, pomieszczenie socjalne i pokój odpraw.

Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej
Nowa siedziba straży miejskiej

Budowę hali targowej przy dworcu PKS rozpoczęto na początku ubiegłego roku. Od początku władze Łomży zapowiadały, że obok kupców miejsce w niej zająć mają też strażnicy miejscy. I choć, po znacznym poślizgu w realizacji inwestycji, prace budowlane zakończono w połowie lutego, ale kupcy „zasiedlili” halę jeszcze w kwietniu pomieszczenia przeznaczone dla Straży Miejskiej przez pół roku stały puste. Dopiero we wrześniu prezydent skierował do radnych wniosek o przesunięcie w budżecie miasta 60 tys zł z przeznaczeniem tych pieniędzy na zakup mebli do pomieszczeń dla Straży Miejskiej w nowej hali targowej. I w związku z realizacja tych zakupów możliwa jest przeprowadzka miejskich strażników.
- Strażnicy są aktualnie w trakcie przenosin do nowej siedziby, które powinny zakończyć się w tym tygodniu – informuje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że od wczoraj nową siedzibą Straży Miejskiej jest budynek Miejskiej Hali Targowej przy ul. Sikorskiego 176A.
Tym samym po prawie 10 latach strażnicy opuszczają "tymczasowe" pomieszczenia zajmowane na piętrze Hali Targowej na Starym Rynku. Straznicy przeprowadzili się w styczniu 2005 roku, gdy do remontu trafił "start" ratusz.

Straż Miejska działa w Łomży od 1991 roku. Pracuje w niej 14 osób.

zobacz: Hala czeka na strażników

 

cz
wt, 14 października 2014 09:20
Data ostatniej edycji: wt, 14 października 2014 09:35:49

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę