Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sąd Apelacyjny w sprawie dzieciobójczyni z Hipolitowa

Główne zdjęcie
Beata Z. skazana przez Sąd Okręgowy w Łomży na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznana dziś sprawę Beaty Z. z Hipolitowa w gminie Stawiski skazanej przez Sąd Okręgowy w Łomży na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. Apelację od tego wyroku wniósł obrońca Beaty Z. oraz prokurator. Obrona chce uchylenia wyroku w całości i przekazania sprawy sądowi I instancji do ponownego rozpoznania, a oskarżenie zaostrzenia kary.

Przypomnijmy z ustaleń śledczych, które uznał za właściwe sąd w Łomży Beata Z. w latach 2000-2012 zabiła pięcioro swoich nowo narodzonych dzieci. W każdym przypadku kobieta miała działać w zamiarze bezpośrednim, za co, orzekający w I instancji Sąd Okręgowy w Łomży, wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.
Apelację od tego wyroku wniósł zarówno obrońca Beaty Z. jak i prokurator.  Obrona twierdzi, że zebrane dowody nie pozwalają na jednoznaczne ustalenie, że dzieci urodziły się żywe i zdrowe, a wyłączną przyczyną ich śmierci było celowe, przestępcze zachowanie oskarżonej. Kwestionuje także opinię biegłych psychiatrów i psychologa co do poczytalności oskarżonej w czasie popełniania przez nią tych czynów. Obrona chce uchylenia wyroku w całości i przekazanie sprawy sądowi I instancji do ponownego rozpoznania.  
Z orzeczeniem w części dotyczącej kary nie zgodził się także prokurator, uznając karę łączną 25 lat pozbawienia wolności za zbyt łagodną i domagając się wymierzenia oskarżonej kary dożywotniego pozbawienia wolności, bądź orzeczenia o możliwości skorzystania przez nią z warunkowego przedterminowego zwolnienia dopiero po odbyciu 20 lat kary w zakładzie karnym.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku ma być wydany dziś przed południem.

210407125521.jpg
cz
wt, 14 października 2014 08:36
Data ostatniej edycji: wt, 14 października 2014 08:39:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę