Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Premier Kopacz o obwodnicy Łomży i Via Baltica

Główne zdjęcie
Premier Ewa Kopacz

Potwierdzenie szybkich dat - pierwsza połowa 2016 roku - przetargów na budowę Via Baltica do Łomży i obwodnicy miasta to podstawowy wniosek z łomżyńskiego spotkania z premier Ewą Kopacz. W restauracji Amadeusz na „debacie samorządowej” z nowym szefem rządu spotkało się ponad sto osób – nie tylko działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej, ale także „niezależni” przedsiębiorcy, samorządowcy i zwykli mieszkańcy. - Przyjechałam tu nie po to aby przemawiać, ale rozmawiać. Pytania nie muszą być łatwe i przyjemne – mówiła na wstępie pani premier.

Sala w restauracji Amadeusz
Sala w restauracji Amadeusz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Jacek Piorunek i premier Ewa Kopacz
Jacek Piorunek i premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa Kopacz

Premier Ewa Kopacz do Łomży przyjechała z Wysokiego Mazowieckiego, gdzie uczestniczyła w otwarciu nowoczesnego centrum badań i rozwoju Mlekovity. Podczas spotkania w Łomży nawiązywała do tej wizyty mówiąc, że ta spółdzielnia to przykład „ewidentnego polskiego sukcesu”. Premier przywoływała też podpisany niedawno kontrakt Wojewódzki w którym na rozwój regionu zapisanych jest ponad 18,5 miliarda złotych. - Jestem przekonana, że zapisy w tym  kontrakcie w dużej części będą spełniać oczekiwania państwa –
mówiła premier Kopacz wskazując, że bolączką regionu jest infrastruktura.
W tym miejscu mówiła o harmonogramie realizacji Via Baltica.
- Na początku 2016 roku przetargi na realizację Via Baltica do Łomży, a w połowie 2016 roku przetarg na obwodnicę Łomży – mówiła premier Kopacz.
Takie daty zapisano w uchwalonym przez rząd pod koniec września Dokumencie Implementacyjnym do Strategi Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 r.) Premier Kopacz podkreślała, że to szybsze daty niż wcześniej podawano.
I za te daty Via Baltica pani premier dziękowali zarówno Jacek Piorunek, pochodzący z Łomży członek zarządu województwa i kandydat PO na prezydenta miasta, jak i wiceprezydent Beniamin Dobosz.  
- Oczekujemy, że ten harmonogram budowy drogi będzie przez rząd dotrzymany – mówił Piorunek.

Ewa Kopacz choć podczas „debaty samorządowej” formalnie nie poparła żadnego z kandydatów ubiegających się o wybór na jakikolwiek urząd czy do rad poszczególnych samorządów mówiła za to, że „do wyborów samorządowych nie powinni startować przypadkowi ludzie”.
- Polityka to służba. Kto inaczej to traktuje nie spełni się na tym stanowisku  - podkreślała premier Ewa Kopacz.
W innym miejscu „debaty” sformułowała swe oczekiwania wobec „wybrańców”.  - Aby byli wybrani dla ludzi, a nie dla władzy – mówiła premier dodając, że po wyborach będzie sprawdzała jak zapisy ze swoich ulotek wyborczych realizują ludzie PO.

Spotkanie z premier Kopacz w Amadeusie trwało około godziny. Kilkanaście osób zdążyło zadać jej pytania. Na większość odpowiedzi były ogólne i zdawkowe. Nieco bardziej konkretna premier była w sprawie podnoszonego podczas spotkania dwa razy problemu redukcji dzików w związku z notowanymi na terenie województwa przypadkami afrykańskiego pomoru świń i rekompensat dla rolników za straty powodowane przez dziki. Pani premier powiedziała, że jest za zmianą ustawy prawo łowieckie, w której zapisano, że odszkodowania dla rolników wypłacają i ustalają koła łowieckie. Odnosząc się do kwestii zakazanego w Polsce uboju rytualnego, mówiła: „myślę, że dojrzeliśmy do tego, aby ten problem był pozytywnie rozwiązany”.


cz
pon, 13 października 2014 14:11
Data ostatniej edycji: pon, 13 października 2014 20:35:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę