Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Taneczna Wirująca Strefa po raz 13

Główne zdjęcie
Marek Kisiel

W najbliższy weekend 11-12 października w Łomży odbędzie się Turniej Tańca Młodzieżowego Wirująca Strefa. Obok Rytmu ulicy w Pile jest to jeden z najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych turniejów tanecznych w kraju. W tegorocznej edycji będą rywalizować najlepsi europejscy tancerze, oceniać ich będzie międzynarodowe jury, a o oprawę muzyczną zadbają wyśmienici, polscy i zagraniczni, DJ-e. – Znowu będziemy gościć polską i światową czołówkę! – zapowiada twórca imprezy Marek Kisiel. – Po zgłoszeniach wiem, że będzie na co popatrzeć – będzie moc i energia! Dzięki Wirującej Strefie i Crazy Twisting Group Łomża jest znana w całej Polsce – nikt już nie pyta, gdzie jest, każdy kojarzy nasze miasto!

Ogólnopolski turniej tańca w Łomży był marzeniem młodego tancerza Marka Kisiela. 
– Zacząłem jeździć na turnieje w  1995 r. – wspomina Marek Kisiel, który wówczas miał 16 lat. 
– Ludzie zawsze pytali: skąd jesteś? Z Łomży. A gdzie to jest? Odpowiadałem, że niedaleko Białegostoku. A kiedy zacząłem pracować w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych od razu miałem myśl, żeby zorganizować turniej tańca w naszym mieście. Miałem już kontakty, wiedziałem gdzie uderzyć, kogo zaprosić – i tak to się zaczęło!
Początki imprezy w roku 2002 były jeszcze dość skromne, ale z każdym rokiem jej ranga wzrastała, również dzięki założonemu przez Marka Kisiela zespołowi Crazy Twisting Group, triumfującemu wielokrotnie na najbardziej prestiżowych imprezach tanecznych, z mistrzostwami świata i Europy włącznie. Tegoroczni mistrzowie naszego kontynentu również wezmą udział w imprezie, podobnie jak związane ze studiem tańca BK Step formacje Skrecz i B.K. Teamki, z odnoszącymi coraz większe sukcesy solo i w duecie 12-latkami, Natalią Naćką Kisiel i Wiktorią Wiki Kosmowską. Reprezentantów Łomży czekają pojedynki z równie utytułowanymi i utalentowanymi przeciwnikami.
– Spodziewamy się kilkuset uczestników solo i w formacjach – zapowiada Marek Kisiel. 
– Co prawda jest już po terminie, ale zgłoszenia wciąż napływają. Poza polską czołówką wystąpią też tancerze z Łotwy, Rosji, Litwy, Anglii, Niemiec i Szwecji. 
Uczestników dwudniowych zmagań będzie oceniać międzynarodowe jury: Anna Youya Jujka, Kruk, Skoora i Yarko z Polski oraz Shaadow (Anglia), Batalla (Niemcy) i Brooke  (Anglia). Podkłady dla tancerzy będą w tym roku generować dwaj DJ-e z Polski, PLASH 1 i Bart, wystąpią również Bj Piggo (Słowenia) i Sergucci Jam Crew  (Łotwa), zaś w roli prowadzącego wystąpi ulubieniec nie tylko łomżyńskiej publiczności, RADEMENEZ.
– Poznaję ich na zagranicznych imprezach albo siedzę nocami na internecie i tak ich wyławiam – mówi Marek Kisiel. – Zawsze rozglądam się kogo świeżego i fajnego można zaprosić do Łomży i chętnie do nas przyjeżdżają – nawet jak nie znają imprezy to wysyłam im filmiki i są pod wrażeniem.
Impreza odbędzie się w hali sportowej przy ul. Ks. Anny 18 w Łomży. W sobotę 11 października zaprezentują się tancerze w kategoriach hip-hop, house, locking i popping, zaś niedziela upłynie pod znakiem zmagań solistów i formacji tańczących break dance. 
– Wejście dla publiczności jest w sobotę od 16.00 a w niedzielę od 15.00 – zaznacza Marek Kisiel. – Dzięki temu ludzie będą mogli zobaczyć taniec na najwyższym światowym poziomie, bo wtedy zostaną w konkursie już sami najlepsi uczestnicy turnieju!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę