Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczny gimbus

Główne zdjęcie
fot. WITD Białystok

Niemal co 10 „gimbusów” dowożący dzieci do szkół na terenie województwa podlaskiego stracił dowód rejestracyjny. To wynik kontroli jaką we wrześniu przeprowadzili inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku. Sprawdzono stan 181 „gimbusów” przewożących dzieci na terenie 56 gmin województwa. W jednym przypadku od razu zakazano dalszej jazdy.

Jak przekazie WITD w 17 gimbusach, którym zatrzymano dowody rejestracyjne, stwierdzono m.in. nadmiernie zużyte bieżniki opon, wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelne układy pneumatyczne, niesprawne światła, brak klamry spinającej resor.
Przy okazji kontroli sprawności autobusów inspektorzy sprawdzali także trzeźwość kierujących nimi. I o ile we wrześniu wszyscy kierowcy gimbusów wozili dzieci trzeźwi, to już 2 października to się zmieniło. Mężczyzna przewożący dzieci do gimnazjum w Mielniku „wydmuchał” ponad promil alkoholu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę