Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Po pijanemu, zakosami „leciał” na lotnisko

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Był pijany, wiózł pasażerkę i mając kłopoty z utrzymaniem prostego toru jazdy pędził mercedesem nawet 166 km/h spiesząc się na lotnisko w Warszawie skąd miał odebrać brata. Nie dojechał. Pod Zambrowem jego popisy na drodze zobaczyli patrolujący „ósemkę” policjanci.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano. Policjanci z zespołu do zwalczania agresywnych zachowań na drogach Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pełnili służbę na wiodącej w kierunku stolicy drodze krajowej nr 8. W Zambrzycach, koło Zambrowa, funkcjonariusze zainstalowanym w radiowozie wideorejestratorem nagrali wyczyny kierowcy osobowego mercedesa. Ten  pędził  166 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w tym miejscu prędkość o blisko 80 km/h. Dodatkowo kierowca miał kłopoty w utrzymaniu prostego toru jazdy. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Drogowy pirat zatrzymany został w Mężeninie. Tam też okazało się, że podróżujący z pasażerką 22-letni białostoczanin nie tylko znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość, ale także wsiadł za kierownicę po pijanemu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się, że w takim stanie chciał dotrzeć aż do stolicy. Tam – jak mówił – miał bowiem odebrać brata z lotniska. W tą dalszą ponad 100-kilometrową podróż już nie pojechał. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego auto przekazane zostało ojcu. Teraz 22-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne wyczyny drogowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Po pijanemu, zakosami „leciał” na lotnisko

źródło: KWP Białystok


Zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach został utworzony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w sierpniu. W tym czasie funkcjonariusze tej komórki w wyniku podjętych działań nałożyli na kierujących 27 mandatów karnych (głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej). W tym samym czasie policjanci za spowodowanie zagrożenia na drodze zatrzymali 7 praw jazdy, a za stwierdzone usterki techniczne zatrzymane zostały 3 dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto funkcjonariusze zespołu ujawnili i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Przypominamy, że na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku funkcjonuje specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej: stopagresjidrogowej.kwp@bk.policja.gov.pl w banerze pod nazwą STOP AGRESJI DROGOWEJ. Można tam przesyłać wszelkie sygnały o naruszeniach przepisów ruchu drogowego, jak też zdarzeniach zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Dotychczas do KWP w Białymstoku wpłynęły 22 materiały filmowe i 6 zdjęciowych. W 5 spośród tych przypadków zostały już skierowane do sądu wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

cz
pon, 06 października 2014 16:44
Data ostatniej edycji: pon, 06 października 2014 16:47:46

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę