Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Samorządy Przyjazne Organizacjom Pozarządowym

Główne zdjęcie
fot. PUW Białystok

Urząd Gminy Grajewo wśród gmin wiejskich zwyciężył w konkursie na Samorząd Przyjazny Organizacjom Pozarządowym. Konkurs zorganizował wojewoda podlaski Maciej Żywno wraz z Ośrodkiem Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz Podlaską Siecią Pozarządową. Ma on promować samorządy, które wyróżniają się we współpracy z organizacjami pozarządowymi, wspierają organizacje pozarządowe oraz upowszechniają dobre praktyki w zakresie takiej współpracy.

W organizowanych po raz pierwszy konkursie wpłynęło 15 zgłoszeń od samorządów z województwa podlaskiego. Wśród nich były małe gminy, ale i największe miasta. Wszystkie one mają wyznaczoną osobę, która pełni rolę pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych, funkcjonuje u nich roczny program współpracy organizacjami pozarządowymi, a na ich stronie internetowej znajduje się zakładka dotycząca NGO. Wybierając te najlepsze kapituła konkursu brała pod uwagę współpracę finansową i poza finansową, dobro wspólne, innowacyjność, przejrzystość i czytelność procedur.  
- Samorządy, które wzięły udział w konkursie wiedzą, że organizacje pozarządowe to nie tylko element krajobrazu gminy, czy miasta. To niezbędny składnik życia publicznego, życia obywatelskiego – podkreślił wojewoda Maciej Żywno. 
Poza Urzędem Gminy Grajewo, najlepszymi we współpracy z organizacjami pozarządowymi okazały się Urząd Miejski w Sokółce w kategorii gmin wiejsko- miejskich o Urząd Miejski w Suwałkach w kategorii powiatów i miast na prawach powiatu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę