Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Szczęśliwa ósemka... obywatelska

Główne zdjęcie
Plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 15, który zwyciężył w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Łomży, działa już od połowy września.

Osiem projektów wartych około 900 tysięcy złotych ma zostać zrealizowanych w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Łomży. Dziś poinformowano o wynikach głosowania mieszkańców. - Wszyscy podkreślają słowo budżet, a ja chce podkreślić słowo obywatelski – mówił Ewa Sznejder przewodnicząca Zespołu Koordynującego, który zatwierdził wyniki wyborów łomżan. - Ludzie zaczęli się spotykać, rozmawiać o tym co jest najważniejsze, a frekwencja w głosowaniu wyniosła ponad 14%, co jest chyba rekordowym wynikiem w skali kraju.

Dziś rozdzielono pieniądze z budżetu obywatelskiego 2015. Zgodnie z propozycją prezydenta, którą będą musieli jeszcze zatwierdzić radni wybrali w głosowaniu 11 listopada, do dyspozycji mieszkańców władze miasta oddają milion złotych. O te pieniądze rywalizowały 24 projekty zgłoszone przez mieszkańców, przy czym rozdzielono je na trzy rewiry miasta: Centrum, Łomżyca i Południe przypisując już na starcie do każdego z nich po 300 tys zł. 
- 100 tysięcy złotych pozostaje do dyspozycji  Zespołu Koordynującego, i będzie rozdzielone już po przetargach albo na dołożenie do któregoś z wybranych projektów, albo jeśli będą oszczędności na realizacje kolejnego – mówiła Mirosława Kluczek, wiceprezydent Łomży.
W sumie w trakcie głosowania do ratusza spłynęło niemal 7500 kart, przy czym około 10% z nich zostało uznanych za nieważne. Reszta – głosy 6737 mieszkańców Łomży, z których każdy mógł wybrać po 3 inwestycje policzono i według nich rozdzielono pieniądze. 
Na osiedlu „Centrum” do realizacji wyłoniono trzy projekty – remont kapitalny ulicy Jana z Kolna - 1363 głosy, miejsce do grillowania z ławkami i stołami (710 głosów) oraz place zabaw na Starym Mieście (632 głosy). Ich łączna wartość szacowana jest na 310 tys. zł .
Na Łomżycy do realizacji w 2015 roku także trafią trzy projekty warte 290 tysięcy złotych. Wygrał  trakt pieszo rowerowy z 1049 głosami poparcia, za nim jest skwerek na Łomżycy z 635 głosami i fitness na Bawełnie z 594 głosami.
Na Południu 300-tysięczny budżet wyczerpał się przy dwóch projektach – rewitalizacja parku ul. Prusa, Bema – II etap (1935 głosów poparcia) oraz budowa sceny koncertowej przy Przedszkolu nr 14 (1887 głosów).

cz
śr, 01 października 2014 14:49
Data ostatniej edycji: śr, 01 października 2014 15:31:12

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę