Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Działka przy porcie jest jeszcze za droga! - mówi deweloper i nie licytuje

Główne zdjęcie
Bulwary nad Narwią. A nad nimi pusta działka, której od lat nie może sprzedać Łomża. (fot. Adam Babiel)

Miastu nie udało się sprzedać niemal hektarowej działki przy ul. Rybaki 19, tuż nad portem rzecznym i nadnarwiańskimi bulwarami. Choć na licytacji w ratuszu pojawił się jeden z łomżyńskich deweloperów, który wpłacił 120-tysięczne wadium, stwierdził że nie dokonana nawet jednego wymaganego prawem podbicia ceny, bo oczekuje na negocjacje co do ceny nieruchomości. Był to już piąty przetarg na sprzedaż tej działki z cena wywoławczą już o 1/3 niższą od początkowej.

Pierwsze próby sprzedaży niepotrzebnej miastu działki przy ul. Rybaki odbywały się jeszcze w 2010 roku. Wówczas jeszcze znajdujące się dziś obok niej port i bulwary były tylko na rysunkach, a na tej działce władze miasta oczami wyobraźni widziały tylko budowę hotelu ze SPA. Zmiany władzy w ratusz, obniżenie cenę, a nawet wizyta prezydenta Mieczysława Czerniawskiego w Chinach w poszukiwaniu hotelowych inwestorów nie dały rezultatu dlatego przed rokiem władze miasta dopuściły tu także funkcje mieszkaniową. Kolejne przetargi z coraz niższymi cenami – początkowo było to 1,75 mln zł netto, a ostatnio już 1,2 mln zł netto - nie dały dotychczas pozytywnego rezultatu. Już przed rokiem pojawił się jeden inwestor, który wpłacił wadium, ale ostatecznie do przetargu nie przystąpił. Tym razem było tak samo. Inwestor pojawił się na licytacji, ale oświadczył, że nie dokona nawet jednego wymaganego prawem postąpienia – czyli podbicia ceny o 12 tys zł, bo jak mówił chce przystąpić do negocjacji z miastem. 
- Mamy świadomość co do wartości tej nieruchomości – mówił do członków komisji przetargowej. - Warunki są dość ograniczające pole manewru i od decyzji miasta zależy czy ta działka pozostanie w zasobach miasta. Oczekujemy propozycji na temat negocjacji co do realnej ceny – dodawał wskazując również, że „działka ta jest objęta nadzorem konserwatorskim co też jest chorobą”.
Przedsiębiorca ten, jeden z głównych łomżyńskich deweloperów, nie chciał wypowiadać do mediów odnośnie oczekiwanej ceny.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę