Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

PiS do sejmiku wystawia swoich i...

Główne zdjęcie
Kazimierz Gwiazdowski

Kazimierz Gwiazdowski z Radziłowa, w przeszłości poseł, będzie liderem sejmikowej listy Prawa i Sprawiedliwości w tzw. okręgu łomżyńskim. W czwartek wieczorem Krzysztof Jurgiel, szef wojewódzkich struktur partii przedstawił liderów list do sejmiku we wszystkich czterech okręgach. Z naszych informacji wynika, że za nim będą radni sejmiku Marek Olbryś z Łomży i Marek Komorowski z Zambrowa, a po nich... (może być zaskoczenie).

W jesiennych wyborach do sejmiku po raz pierwszy tzw. łomżyński okręg będzie obejmował Łomżę i powiaty łomżyński, kolneński, grajewski oraz zambrowski. To właśnie dlatego na łomżyńskiej liście znalazł się Marek Komorowski z Zambrowa, który w obecnej kadencji samorządu jest szefem klubu radnych PiS w sejmiku. Dołączenie Zambrowa do okręgu skutkowało zwiększeniem liczby wybieranych tu radnych z 5 do 6. Działacze PiS liczą, że trzy mandaty mają tu pewne, ale chcą zawalczyć o czwarty. Pretendentów do tego jest kilku. Z Łomży lub najbliższej okolicy na liście PiS ma być, poza Markiem Olbrysiem, także Artur Filipkowski właściciel telewizji i tygodnika Narew, który znalazł się na 4. miejscu listy. Tuż za nim najprawdopodobniej będzie dr Agnieszka Muzyk, która z listy PiS startowała w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na liście są także Adam Niebrzydowski, działacz Podlaskiej Izby Rolniczej w gminie Łomża, Szczepan Zalewski, który będzie walczył o fotel burmistrza Nowogrodu, czy Krzysztof Kozicki, były starosta łomżyński, który ma być też kandydatem na wójta Piątnicy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę